Старт юридичного переслідування: у лондонському суді подано позов українців проти Прігожина і ПВК Вагнер

Адвокати Великобританії почали судове переслідування російської ПВК “Вагнер”, щоби довести її терористичну природу та відсудити компенсації потерпілим українцям.

Про це інформує DW, пише Dailylviv.com.

Британський правник Джейсон МакК’ю у середу, 7 листопада, заявив у Києві про початок юридичного переслідування російської ПВК “Вагнер” та її спонсорів. Він повідомив, що 1 листопада в лондонському суді вже подано позов українців проти Євгенія Прігожина і ПВК “Вагнер”, що стало стартом міжнародної юридичної кампанії “Народ України проти “Групи Вагнера”. Британський адвокат домагатиметься подання групових позовів від українців, замороження активів спонсорів російських терористів, відсудження в них компенсацій українцям, що потерпіли від російської агресії, й визнання РФ державою-спонсоркою тероризму.

“Це є кампанія цивільного права зі стратегічного судового переслідування військової машини Путіна по цілому світі від імені України з метою отримання репарацій”, – зазначив МакК’ю на пресконференції в Києві. Раніше МакК’ю вже виграв в британському суді справу проти Прігожина на користь журналістської слідчої агенції Bellingcat.

В межах цієї кампанії МакК’ю планує досягти чотирьох цілей. По-перше, пояснив він, отримати “справжні, а не символічні репарації для компенсації” страждань жертв війни в Україні. По-друге, домогтися відповідальності й розплати винних у скоєнні воєнних злочинів. По-третє, розкрити  правду про “військову машину Путіна” і дискредитувати її брехню. По-четверте, викрити російських загарбників і показати їх тими, хто вони є – “терористами корумпованої держави, яка наймає терористів для ведення війни”. Британський правник заявив про намір в такий спосіб зірвати плани військової машини Путіна через масове переслідування в цілому світі. 

Кухар Путіна Прігожин послав Європарламенту бандитську мітку – закривавлену кувалду

Командування армії Прігожина – це колишні спецпризначенці

Видалятимемо відразу обидві нирки і печінку: Пригожин пообіцяв втручання у вибори в США

На штурм Києва готують кадировців і вагнерівців

Вагнергейт і кріт у Києві: погляд з Польщі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *