На Львівщині створять робочу групу, яка регулюватиме питання джипінгу

Йдеться про перегони, ралі, трофі-рейди та інші заходи, які відбуваються з використанням важкопрохідної техніки на природних територіях.

На Львівщині створять роботу групу, яка комплексно займатиметься питанням врегулювання джипінгу. Йдеться про перегони, ралі, трофі-рейди та інші заходи, які відбуваються з використанням важкопрохідної техніки (автомобілі, багі, квадроцикли) на природних територіях.

Джерело: пресслужба Львівської ОВА

Як зазначили природозахисники, джипінг є популярним серед туристів, які шукають екстриму. Разом з цим важкопрохідний транспорт часто їздить на природних (в тому числі природно-заповідних) територіях, чим порушує режим їх охорони та використання. Він нищить рослини й тварин, руйнує природний вигляд ландшафту, ґрунтовий покрив, шляхи та місця активного туризму, провокує ерозію (особливо на гірських дорогах та схилах), створює загрози надзвичайних ситуацій.

Окрім того, за словами представників територіальних громад області, часто мешканці скаржаться на перевищення швидкості, шум та пилюку чи болото яке створюють джипери на території населених пунктів. Водночас, відповідно до документів, в Україні «Джипінг» заборонений на території об’єктів природно-заповідного фонду низкою нормативних актів, проте насправді правила та заборони щодо джипінгу не працюють. 

Так, планують сформувати робочу групу від Львівщини, яка готова працювати над питанням врегулювання джипінгу. Зокрема йдеться про розробку моделі контролю та санкції покарання, контролю за дотриманням виконання покарання, пропозицій де міг би бути дозволений офроад (джипінг), мотокрос та рух іншого моторизованого транспорту (ліцензування). Група сформує пропозиції змін до Законодавства де необхідно із дієвими процедурами планування, попередження, контролю на рівні громад. Спільно з КМУ та депутатським корпусом опрацює пропоновані зміни до Законодавства України.

Також вже на місцях вона має сприяти виконанню нових норм закону та підзаконних документів на території області, її учасники будуть долучені до комунікації та просвітництва стосовно цього питання.

Нагадаємо, що у вересні сайті електронних петицій до президента зареєстрували звернення до Володимира Зеленського з проханням врегулювати на законодавчому рівні джипінг в Україні. За 11 днів вона набрала понад 16 тис. голосів, з 25 тис. необхідних. Напередодні Tvoemisto.tv з'ясовувало, як нищаться Карпати, що не працює у законодавстві та пробували розібратися, як вирішити цю проблему. Окрім цього, Tvoemisto.tv провело дискусію, де представники різних сторін висловлювали свою позицію щодо джипінгу та збереження Карпат. Під час неї дискутували про те, яких дій не вистачає з боку влади і як організувати природоохоронний захист та автотуризм на природних територіях. Повну версію дискусії зі всіма спікерами, які спробували обговорити вирішення цієї проблеми, дивіться за посиланням

Ольга Коваль

_______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *