Посадовиця Львівської міськради отримала престижну нагороду у галузі культури та спадщини

Медаль «За заслуги в культурі Gloria Artis» — це польська відзнака, що присуджується у галузі художньої творчості, культурної діяльності чи охорони національної культури та спадщини.

Керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко отримала срібну нагороду «Gloria Artis». Це — польська відзнака у галузі художньої творчості, культурної діяльності чи охорони національної культури та спадщини. Нагородження відбулося під час урочистого відзначення 5-річчя Інституту «Полоніка».

«Це дуже висока нагорода. 15 років співпраці, десятки малих і великих проєктів. А почалося все від порятунку розписів Яна Генріка Розена у Вірменській катедрі. Потім були вівтар Голгофа, колона святого Христофора, мозаїки Мегофера в катедрі та епітафії у вірменському дворику, вітражі в колишньому готелі Краківській і в Латинській катедрі, десятки нагробків Личакова, Кілінський в Стрийському і Гловацький в Личаківському… Сотні зустрічей і нарад з фахівцями, суперечок і пошук правильних рішень. Зворушена і вдячна за співпрацю та довіру», — йдеться у її повідомленні у Фейсбуку.

Для довідки

Медаль «За заслуги в культурі Gloria Artis» (лат.: Слава мистецтву) — польська відомча відзнака, що присуджується міністром культури та національної спадщини особі чи установі, що виділяється у галузі художньої творчості, культурної діяльності чи охорони національної культури та спадщини. 

Медаль присуджується на підставі Закону від 17 червня 2005 року про внесення змін до Закону про організацію та проведення культурних заходів та про внесення змін до Закону про систему освіти. Прийшла на зміну нагрудному знаку «Заслужений діяч культури».

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *