14 грудня Європарламент вручить премію Сахарова українському народу: хто отримає

На думку Європейського парламенту, український народ нині бореться не лише за захист своїх домівок, за свій суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, але також за свободу, демократію, верховенство права та європейські цінності.

Про це повідомило Польське радіо, пише Dailylviv.com.

Ця нагорода присуджується окремим особам, організаціям і громадським групам, які борються за демократію та права людини. Європарламент вирішив, що цього року нагороду отримає «відважний український народ в особі президента Володимира Зеленського, демократично обраних лідерів і громадянського суспільства» – висунення всієї нації стало безпрецедентною подією в історії Європарламенту. Таке рішення підтримали, зокрема, соціал-демократи, ліберали та консерватори.

На думку Європарламенту, український народ нині бореться не лише за захист своїх домівок, за свій суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України – він також виходить на поле бою для того, щоб захистити свободу, демократію, верховенство права та європейські цінності.

Євродепутати відзначили, зокрема, президента України Володимира Зеленського, наголосивши на його мужності та наполегливості, а також представників громадянського суспільства, між іншим, Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Також було відзначено Юлію Паєвську, засновницю медично-евакуаційного добровольчого підрозділу «Янголи Тайри», правозахисницю Олександру Матвійчук, рух громадського спротиву на тимчасово окупованих територіях України «Жовта стрічка», а також Івана Федорова, мера українського міста Мелітополь, яке наразі перебуває під окупацією російських військ. 14 грудня ці люди прибудуть до Страсбурга, отримати нагороду від імені всієї української нації.

1 березня 2022 року, через кілька днів після початку повномасштабної війни Росії проти України, Володимир Зеленський виступив дистанційно з промовою перед Європарламентом. Як сказав політик, українська нація бореться також за «європейськість України»: «Я вважаю, що ми віддаємо життя сьогодні за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рівними, такими самими як ви, як кожна людина». Тоді під час онлайн звернення до Європейського Парламенту український лідер наголосив, що «Україна віддає своїх найкращих людей, найміцніших, найсильніших українців. Надзвичайних».

Серед інших цьогорічних номінантів на премію Сахарова цього року – засновник WikilLeaks Джуліан Ассанж, а також колумбійська Комісія правди, яка розслідує порушення прав людини під час громадянської війни.

Львів’янину сьогодні у Празі вручать нагороду, якою вшановують видатних борців з тоталітаризмом

Львівського хірурга нагородили у США

Нобелівську премію миру присудили українцям, росіянам і білорусу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *