Львівські медики прооперували дворічного Дмитрика з рідкісною патологією

Вроджену променеву косорукість встановили малюку при народженні.

Львівські медики прооперували дворічного Дмитрика з вродженою променевою косорукістю. Попри рідкісну деформацію верхніх кінцівок він вправно рухає ручками та тримається за возик, а тепер зможе бавитися та самостійно їсти.

Джерело: пресслужба Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру

Вроджену променеву косорукість встановили малюку при народженні. У нього повністю не було променевих кісток і перших пальчиків на обох руках, а решта – погано розвинені. Така патологія є рідкісною і складною, але якщо вчасно звернутися до фахівців та розпочати лікування, то дитина не матиме обмежень у самообслуговуванні чи набутті потрібних соціальних навичок.

«Спершу провели централізацію лівої кисті, а через три-чотири місяці  оперуватимемо праву. Загалом Дмитрика чекає ще щонайменше три операції, під час яких ми поступово виправлятимемо цю складну патологію», – каже завідувач хірургічним відділенням ЗУСДМЦ Богдан Романишин.

Під час наступних реконструктивних втручань хірурги сформують малюку так звану «функціональну кисть» – розвернуть другий палець у позицію першого. Створення великого пальця, за словами медиків, – це один із важливих етапів лікування, адже великий/перший палець виконує близько 50% функцій кисті, тобто, дає можливість людині хапати і утримувати предмети.

Нагадаємо, львівські лікарі видалили 5-річній дівчинці гігантську пухлину, яка стискала серце дитини і заважала дихати.

Ольга Коваль

______________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *