Білорусь відвела війська від кордону з Україною

У Міноборони Білорусі заявили, що війська, які були на кордоні з Україною, повертаються на базу у Брест. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Так, за даними Міноборони, 38 десантно-штурмова бригада збройних сил Білорусі, яка в рамках раптової перевірки бойової готовності була переміщена до кордону з Україною, повертається у пункт постійної дислокації.

Що відбувається в Білорусі?

На початку грудня Міністерство оборони Білорусі оголосило про початок занять з бойової підготовки збройних сил країни. Нібито планували перевірити бойову та мобілізаційну готовність на необхідному рівні, а також підвищити злагодженість органів військового управління.

13 грудня за дорученням самопроголошеного президента Лукашенка під керівництвом Державного секретаріату Ради Безпеки у Білорусі почали раптову перевірку бойової готовності армії.

У моніторинговій групі «Беларускі Гаюн» наголосили, що обидві річки, поблизу яких будуть дислокуватися військові, не розташовані поблизу білорусько-українського кордону.

Генштаб ЗСУ повідомляв, що станом на кінець листопада на території Білорусі перебували понад 9000 російських військових. Принаймні частину з них окупанти готуються перекинути в Україну, щоб посилити свої підрозділи на окремих напрямках.

Водночас з тим у Білорусі тривало формування спільного з росіянами угруповання військ. Щоб підготувати його, потрібно щонайменше 2-3 місяці. Тому на думку Генштабу, повторити напад на Україну російські окупанти можуть не раніше грудня-січня.

Зі свого боку ЗСУ вже тривалий час готуються до такого розвитку подій. У прикордонній з Білоруссю зоні заміновані дороги та інші території, зараз тут будують стіну. Якщо окупанти таки наважаться повторити своє вторгнення із Білорусі, у Генштабі кажуть, що відразу ж розпочнуть масоване вогневе ураження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *