США ввели санкції проти другої найбагатшої людини Росії

Управління з питань контролю за іноземними активами міністерства фінансів США оголосило про внесення до санкційного списку російського олігарха Владіміра Потаніна, якого вважають одним із найбагатших людей Росії. Про це пише Європейська правда.

Під санкції, окрім Потаніна, потрапили його дружина Катерина, дорослі діти Іван та Анастасія, а також пов’язана з олігархом супер’яхта Nirvana.

Обмеження були накладені на інвестиційний холдинг «Інтеррос», через який Потанін володіє своїми активами в гірничодобувній, металургійній, енергетичній, фінансовій сферах, роздрібній торгівлі, нерухомості тощо, й на «Росбанк», який Потанін придбав на початку 2022 року.

Санкції також стосуються 17 дочірніх компаній російського «ВТБ Банку», який потрапив під санкції США ще в лютому 2022 року.

Крім того, до санкційного списку додали низку російських посадовців, зокрема перші заступники прем’єр-міністра РФ Андрєй Бєлоусов і Дмітрій Чернишенко, а також губернатори російських регіонів.

Санкції передбачають замороження активів підсанкційних осіб у США й заборону на здійснення транзакцій із ними американським фізичним і юридичним особам.

Зазначимо, раніше Потанін потрапив під санкції Британії та Канади, але не Європейського Союзу чи США.

Західні посадовці називають Потаніна бенефіціаром автократії президента РФ Владіміра Путіна, адже величезні банківські та металургійні активи олігарха підтримують фінансування війни Росії проти України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *