До Львова завітав один з найвпливовіших англіканських духівників Південної Африки Табо Макгоба

До Львова завітав один із найбільш впливових англіканських духівників Південної Африки, Архієпископ Кейптаунський і Митрополит Англіканської церкви Південної Африки Табо Макгоба.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сьогодні він зустрівся із міським головою Львова Андрієм Садовим, з яким обговорив ситуацію в Україні, у Львові та можливі способи підтримки нашої країни мешканцями Південно-Африканської Республіки.

Як зазначив Архієпископ, це його перший візит в Україну, але він є дуже важливим, особливим для нього, адже він планує зробити тему війни в Україні центральною темою своєї промови на Різдво. Відтак він запитав у мера Львова поради щодо того, що саме потрібно сказати африканцям у своєму посланні.

«Щодня ми втрачаємо життя, але ми ніколи не втратимо свободи, бо свобода є всередині нас. Ви маєте в своїй пам’яті роки боротьби за свою свободу. Ви повинні зрозуміти, що наша боротьба – це й ваша боротьба за свободу. Бог створив людину вільною. Ми будуємо нашу вільну країну, бо ми – вільні люди», – сказав Андрій Садовий.

Також міський голова розповів, з якими викликами щодня зіштовхуються українці, львів’яни, як вони продовжують жити, працювати, попри всі загрози і виклики.

«Мені дуже важливо було зустрітися з вами, бо наші люди дуже хочуть підтримати Україну. Згідно з опитуванням 75% простих мешканців Південної Африки підтримують українців, їх боротьбу за свою землю, за незалежність. Наші люди моляться за вас», – зазначив Архієпископ Табо Макгоба.

Також гість розповів про свої плани відвідати львівську лікарню з пораненими цивільними і військовими. Мер Львова презентував йому екосистему реабілітації Незламні, тож Архієпископ пообіцяв придумати варіанти, як він та його краянини можуть підтримати цей проєкт.

Разом із Табо Макгоба до України приїхав голова неурядової організації Brenthurst Foundation з Йоганнесбурга (ПАР) Грегорі Міллс. Гості передали меру засоби освітлення на випадок блекауту. В свою чергу Андрій Садовий подарував їм уламок однієї із збитих над Львовом російських ракет, яку розмалювали діти, символізуючи цим бажання миру.

Довідка

Офіційна влада Південної Африки проявляє удавану нейтральність щодо війни Росії проти України. Однак фактично ця нейтральність має на меті підтримку країни-агресора. На відміну від офіційної влади громадянське суспільство та лідери думок у ПАР перебувають на боці України та засуджують дії Росії.

Одна з найбільш впливових груп в ПАР – духівництво, зокрема англіканська церква. Після повномасштабного російського вторгнення в Україну Архієпископ Табо Макгоба відкрито засудив російську агресію в Україні. Так, 2 березня 2022 року під час служби у Соборі св. Георга з нагоди початку Великого посту архієписком закликав уряд ПАР «однозначно засудити» вторгнення Росії в Україну та нагадав про те, що  вторгнення є «грубим порушенням» статті 2.4 Статуту ООН. Архієпископ відкрито звернувся до спільноти із питанням «де наша людяність» і додав, що закликає уряд ПАР вимагати від Росії безумовного відведення військ з України.

Очільник церкви у Великій Британії, Архиєпископ Кентерберійський прибув до Києва

Папа визнав росію нападником на Україну, але уникає згадки про путіна

Папа Римський планує поїздку до Києва

Львівщину відвідав архієпископ з Ватикану і сказав, що Папа Римський і ввесь католицький світ моляться за Україну

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *