Єдиний співробітник СБУ, який вижив на Азовсталі, знову на службі

Офіцер Служби безпеки України з позивним «Бурий» розповів про оборону Маріуполя, свої бойові завдання на «Азовсталі» та 123 дні російського полону в одиночній камері «лефортово» у москві.

Він повернувся додому 21 вересня завдяки обміну. «Бурий» – єдиний співробітник СБУ, який вижив на «Азовсталі».

Сьогодні він знову на службі, щоб працювати на перемогу України, і розповів про свої плани на майбутнє телеканалу «1+1», інформує СБУ, пише Dailylviv.com.

«Поки не закінчилась війна, я вважаю своїм обов’язком прискорити її закінчення нашою перемогою. Я присягнув на вірність. Тому буду боронити країну, буду захищати її громадян до останнього», – заявив «Бурий».

Він розповів, що одразу після початку широкомасштабного вторгнення продовжував працювати у Маріуполі, який росіяни прицільно і поквартально знищували. А коли лівий берег міста майже повністю зруйнували, «Бурий» разом із двома іншими офіцерами з Головного управління СБУ у Донецькій та Луганській областях з позивними «Гусар» і «Домаха» остаточно перебралися на «Азовсталь».

Одним із ключових завдань співробітників СБУ була підтримка контррозвідувального режиму та поповнення так званого «обмінного фонду».

«Щоб не наражати цивільних на небезпеку, ми мешкали в різних приміщеннях «Азовсталі», але постійно контактували та допомагали їм… Коли бачив сльози дітей – це була потужна мотивація: вийти наверх і знищувати ворога», – підкреслив «Бурий».

Йому довелося пережити втрату обох побратимів після потужного вибуху на «Азовсталі», а потім пройти через ув’язнення в «Оленівці» та в «лефортово».

Вірний присязі, він знову в строю і носить шеврони, які на початку війни отримав у подарунок від старшого побратима. Ці шеврони очільник СБУ Василь Малюк повернув «Бурому» у день обміну.

З російського полону повернулися додому 64 військовики: наймолодшому – 19 років

ГУР показало відео про найбільший обмін полоненими, серед яких 95 захисників Азовсталі

Перший обмін полоненими: військовослужбовцями і цивільними моряками

Коли полонені зможуть звільнятися з військової служби за власним бажанням

Повний список українських Героїв, яких повернули з російського полону

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *