Перехід на григоріанський календар не є нововведенням, – богослов Максим Тимо

За старим календарем живуть тільки декілька Церков, до яких належить і російська.

Богослов Максим Тимо пояснює, що потрібно відштовхуватися від того, що в нас є історичні факти, фотографії, які свідчать про те, що Україна до певного року святкувала Різдво і жила за григоріанським календарем, а потім перейшла на юліанський. Про це він розповідає у матеріалі Tvoemisto.tv «Треба змінювати стиль календаря, а не дату Різдва».

«Це історичний факт, яким треба оперувати. По-друге, варто говорити про переваги григоріанського календаря, що він правильніший, точніший. Про це можна навіть у вікіпедії прочитати – що григоріанський календар досконаліший. По-третє, потрібно спиратися на очевидний факт: увесь світ, і ми також, живе за григоріанським календарем. Це стосується всіх дат, окрім церковних», – каже він. 

Читайте також: В Україні зросла кількість тих, хто святкуватиме Різдво лише 25 грудня. Опитування

Також, за його словами, ще є політичний аргумент: за старим календарем живуть тільки декілька Церков, до яких належить і російська. Тому, якщо відірватися від цього, то це матиме винятково позитивний вплив. 

Нагадаємо, більше про те, чи доцільно робити календарну реформу в період війни, чому мовиться не лише про дату Різдва, як узагалі це стосується політики та чому саме григоріанського календаря, читайте тут.

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *