На якому етапі ремонт ПП «Нижанковичі – Мальховіце» на Львівщині, що має запрацювати до кінця року

Першочергово для зменшення черг на інших пунктах пропуску через «Нижанковичі – Мальховіце» пропускатимуть великогабаритні вантажівки.

На Львівщині завершили комплекс робіт із капітального ремонту дороги від Самбора до Нижанковичів, а також створили умови для функціонування контрольного пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце». Про це під час брифінгу сьогодні, 21 грудня, повідомив керівник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

«Очікуємо, щоби польський бік тепер прийняв всі заходи і цей пропуск запрацював», – каже він. 

Першочергово для зменшення черг на інших пунктах пропуску через «Нижанковичі – Мальховіце» пропускатимуть великогабаритні вантажівки, так звані TIRи, але тільки ті, що рухаються без вантажу. 

«Як свідчить статистика, близько 400 авто незавантажених стоїть у чергах. Якщо ми найближчим часом зможемо його відкрити, то частково скоротимо черги на Краківці, Рава-Руській, Шегинях. Це дасть нам змогу, як мінімум, ще 200 машин на день пропускати. Із нашого боку там виконані всі роботи, із польської – ще завершуються. Зараз йде процес напрацювання обміну нот (угода – ред.) між державами Україною та Польщею. Думаю, наближчим часом це питання мають вирішити», – додав заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко.

Нагадаємо, пункт пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» спершу планували відкрити до 2024 року, однак пізніше у Львівській ОВА зазначила, що до кінця цього року він має запрацювати у режимі спеціального тимчасового переїзду через кордон. Це передбачає спільний контроль українських і польських митників та прикордонників, як на КПП «Грушів», а вартість робіт становить 109 мільйонів злотих, що оплачує польська сторона. Загалом будівництво п’яти нових пунктів пропуску на території Львівської області потрапили у план заходів Кабміну з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Йдеться про пункти Лопушанка, Варяж, Белз, Мшанець та Боберка. 

Ольга Коваль

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *