У Львові вперше в Україні з допомогою робота-хірурга Da Vinci зробили унікальну операцію дівчинці з вадою нирок

Роботизовану пієлопластику дитині в Україні виконали вперше. Оперували хірурги лікарні святого Миколая та лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова під час повітряної тривоги та зі світлом від генератора.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Маленьку пацієнтку звуть Маринкою. Вона з Вінниці. Їй 8 років. Дівчинка мала гідронефроз: через патологічне звуження судини сеча не виходила повністю з нирки. Без хірургічного втручання з часом дівчинка могла втратити нирку, адже орган просто не зміг би виконувати свою функцію. Маринка з цією вадою народилася. Однак усі вісім років жодним чином себе не проявляла. Ваду виявили випадково – під час планового УЗД.

За допомогою сім’я дівчинки звернулася спеціалістів у Львові. Аби виконати втручання максимально безпечно і мінімально травматично, медики вирішили задіяти робота-хірурга Da Vinci.

До черевної порожнини хірурги дісталися через три маленькі проколи й завели туди відеокамеру. Виділили збиральну систему нирки й побачили, що на сечові шляхи сильно тиснула частина ниркових судин. Тоді виконали пієлопластику – сформували новий канал таким чином, щоб судини не перешкоджали сечовидільним процесам.

Оперативне втручання виконали хірурги лікарні Святого Миколая Андрій Дворакевич, Олександр Калінчук та уролог Дмитро Шевчук, а також команда хірургів лікарні святого Пантелеймона: Артур Гураєвський, Андрій Стасишин та Андрій Гураєвський.

«Роботизована пієлопластика – найсучасніший і найшвидший метод лікування гідронефрозу. Система Da Vinci дозволяє мінімізувати травматизацію та крововтрату під час під хірургічного втручання, скоротити перебування пацієнта в лікарні та пришвидшити реабілітаційний період», – наголошують медики.

Зараз дівчинка почувається добре. Їй встановили стент – циліндричну конструкцію для розширення сечоводу, з яким дитина ходитиме впродовж одного місяця. У подальшому цю конструкцію видалять цистоскопічно під короткою седацією.

Історія порятунку 10-річного хлопчика з раком мозку, якого відмовились лікувати за кордоном

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі зробили унікальну операцію: роз’єднали сечову та статеву системи

Львівські лікарі врятували недоношене немовля: історія породіллі з Київщини

Львівські лікарі пересадили нирку 4-річному хлопчику

Львівські лікарі врятували однорічну дівчинку з Харківщини з нейробластомою грудного відділу хребта

Львівські лікарі двотижневому хлопчику сформують штучний стравохід

У Львові лікарі вперше одночасно застосували хіміо та променеву терапії для порятунку онкохворої дівчинки  

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *