Львівська міськрада закликала президента не підписувати закон, що забирає містобудівні повноваження у місцевих рад

Сесія ЛМР підтримала скерування звернення до Президента України з вимогою ветувати містобудівну реформу.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сьогодні, 22 грудня, на засіданні сесії ЛМР заслухали інформацію щодо порушення прав територіальних громад у сфері містобудівної діяльності, передбаченими положеннями проєкту Закону України від 11.06.2021 № 5655 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності“. А відтак сесія прийняла консолідоване рішення скерувати звернення до Президента України, аби ветувати закон, який обмежить децентралізацію містобудівної сфери та може призвести до хаотичної забудови.

Про можливі наслідки ухваленого Верховною Радою закону розповів заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

“13 грудня Верховною Радою було прийнято закон №5655 – так звану реформу містобудування. Апробація та затвердження цього закону можуть принести дуже сумні наслідки для міст та навіть їх понівечити. І ми повинні розуміти цю велику небезпеку, тому що, справді, якість архітектурного простору – це якість життя людини, кожного українця.

Проти цього законопроєкту виступили дуже багато фахових організацій, зокрема Асоціація міст України, Національна спілки архітекторів, ГО “Рух Чесно”, Міжнародна рада з питань пам’яток і визначних місць (ICOMOS Ukraine). Так само були зауваження й у Національної агенції з питань запобігання корупції. До того ж, електронна петиція з вимогою накласти вето на законопроєкт, яка була зареєстрована на сайті Президента України, набрала передбачені законодавством 25 тисяч голосів у рекордні терміни”, – зазначив Любомир Зубач.

А згідно з так званою містобудівною рефомою, контрольні функції отримає приватна інспектуюча компанія. Її може створити, наприклад, сам забудовник. Натомість представники міської ради навіть не матимуть права потрапити на територію, де відбувається будівництво. До того ж, органи місцевого самоврядування позбавляються права впливати на сферу захисту історичної спадщини. 

“Є чітка позиція більшості депутатського корпусу. Не можна нищити те, що напрацьовувалось століттями, зокрема історичну частину нашого міста. Взагалі не можна вилучити місто з процесу прийняття рішень. Такого немає в жодній країні світу. Цей закон призведе до того, що будуть шалені будівельні афери у нашій державі. Я звернувся до Президента, до Ради національної безпеки і оборони. Є позиція всіх міських голів. Я дякую тим народним депутатам, які не зламались та мали сміливість не підтримати цей закон”, – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Відтак сесія підтримала скерування звернення до Президента України з вимогою ветувати містобудівну реформу.

Будівництво у Львові: відмовили Львівгазу і Дизайн-майстру, дозволили Різнику і Ломазі

Будівництво житла на Львівщині в час війни: як змінилася кон’юнктура ринку

Львівщина збудувала десятину всього житла в Україні

Як перевірити забудовника за допомогою відкритих даних

Найбільше будують житла у трьох районах Львівщини

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook dw.de/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *