Вселенський Патріарх Варфоломій у Святвечір назвав вторгнення Росії в Україну злочином і гріхом

Патріарх Константинопольський Варфоломій висловив свою любов і підтримку українському народу, який зазнав тяжких випробувань.

Патріарх Варфоломій прийняв у Святвечір групу з близько 150 українських паломників з усієї країни, серед яких багато жінок, чиї діти, брати чи чоловіки перебувають на передовій, захищаючи територіальну цілісність своєї Батьківщини та свободу українців. людей, чи загинули вони під час виконання службових обов’язків.

Про це є розповідь на сайті Константинопольської церкви, пише Dailylviv.com.

Вітаючи паломників, які були одягнені в традиційний одяг і тримали прапори своїх парафій, а також прапори Батьківщини, підписані своїми військовими родичами, Патріарх нагадав про духовний зв’язок українського народу з Константинопольською Матір’ю-Церквою, від якої вони прийняли хрещення в Християнську віру та візантійську культуру в 10 столітті, і зазначив, що, не зважаючи на політичні перебудови та будь-які зміни, які відбулися з того часу, «ці зв’язки, які зв’язують нас, є міцними і залишатимуться міцними назавжди, назавжди».

Патріарх згадав свій минулорічний візит до Києва з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, зазначивши, що тоді ніхто не міг уявити, яка трагедія станеться через кілька місяців, у лютому минулого року.

«Ви подякували мені за те, що я засуджував і засуджую цю нечестиву війну, яку назвав диявольською. Як могла мати Церква не засуджувати цю війну, коли вона бачить, як її дітей несправедливо вбивають?» — запитав Його Святість. «Перемога буде з вами, тому що правда і справедливість завжди перемагають» , – наголосив він в іншому місці свого виступу та висловив подяку всім народам і міжнародним організаціям, які допомагають Україні протистояти цій війні несправедливості. 

«Я казав і повторюю, що це російське вторгнення в Україну несправедливе, це злочин, це гріх. Це не православна практика, це не християнська практика» , – підкреслив Патріарх.

Він особливо згадав теплий вітальний лист, надісланий йому Президентом Зеленським, якого назвав відважним борцем, а Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію передав братерський привіт за бойовий дух, який відзначає його і за всі жертви, які він робить для своєї отари.

З нагоди Різдвяного послання, яке він звернув особливо до народу України, Патріарх сказав, що в ньому висловлює надію і бажання, щоб Бог дозволив йому знову відвідати їхню прекрасну, гостинну, але й багатостраждальну країну, і він побажав , «нехай новий рік, який настане через кілька днів, принесе так бажаний мир і об’єднає розділені родини».

На завершення паломники заспівали традиційних українських колядок та пісень. 

У Різдвяній проповіді Папа Франциск не закликав Путіна зупинити війну в Україні

У Львові розпочали святкування Різдва. Розклад богослужінь

У Львові освятять шопку для військових: куди поїде

У львівських трамваях і тролейбусах лунатимуть колядки: хто виконуватиме

Протитанковий їжак засвітили на ялинці Львова (відео)

Кожен четвертий українець святкує Різдво двічі

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *