Дефіцит скоротився, але потужностей недостатньо, – «Укренерго» про ситуацію в енергетиці

В енергосистемі збільшився рівень споживання.

Дефіцит в українській енергосистемі скоротився, але потужностей все ще недостатньо. Тож, до областей доведені ліміти споживання електроенергії. Про це повідомили в «Укренерго». 

«Дефіцит потужності в системі дещо скоротився завдяки збільшенню обсягів виробництва електростанцій. Після аварійно-відновлювальних робіт включено в мережу блок на одній з теплових електростанцій, що постраждала під час однієї з останніх російських ракетних атак. Втім наявної потужності в системі все одно недостатньо, щоб задовольнити всі потреби споживачів в країні. Тому що в енергосистемі водночас збільшився і рівень споживання», – пояснили там.

Збільшення рівня споживання пов’язане із поетапним поверненням в роботу електромереж, що були пошкоджені під час масованих атак, а також з відновленням енергетичної інфраструктури на деокупованих територіях. Відповідно, збільшилась кількість споживачів, яким хоча б частково відновлено електропостачання. Також зростає обсяг споживання промисловості.

Через це до всіх областей доведені ліміти споживання, перевищення яких призводить до необхідності застосування аварійних відключень для збалансування енергосистеми.

Нагадаємо, у Києві та області тривають екстрені відключення світла. Графіки стабілізаційних відключень наразі не діють.

Софіко Векуа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *