Скільки електроенергії можуть заощадити LED-лампи. Роз’яснення

З січня українці зможуть обміняти лампи старого зразка на енергозберігаючі LED-лампи

З січня українці зможуть обміняти лампи старого зразка на енергозберігаючі LED-лампи. Кожен повнолітній громадянин матиме змогу отримати 5 світлодіодних ламп на заміну старих ламп розжарювання. Загалом, планують замінити 50 млн LED-лампочок. Такий крок допоможе енергетикам збалансувати енергосистему України. Про програму заміни ламп раніше писали на Урядовому порталі.

Як це вплине на енергосистему?

Керівник Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі Tvoemisto.tv пояснив, що заміна ламп вплине не лише на збалансування енергосистеми, а й на платіжки споживачів, навантаження на мережі та кошти державного бюджету.

«Це вплине не лише на баланс в енергосистемі, бо збалансувати систему лише за рахунок лампочок буде дуже складно. Це комплексне рішення, яке вплине, перш за все, на платіжки населення, бо вони платитимуть значно менше. По-друге, це вплине на навантаження на мережі, адже люди споживатимуть менше. По-третє, заміна ламп допоможе генерації, якої нам зараз не вистачає, та збереже кошти держави. Один гігават електроенергії це серйозні кошти для будь-якого бюджету», – зазначив експерт.

Скільки зекономлять LED-лампи?

За словами експерта, термін експлуатації LED-ламп в 5 чи 6 разів більший від терміну ламп старого зразка. Економія цих лампочок сягає 60%, залежно від виробника.  

Чи вистачить Україні 50 мільйонів замінених ламп?

«За моїми розрахунками, цієї кількості має вистачити. Тому що, нам щонайменше потрібно по 6-7 лампочок для того, аби забезпечити в місцях загального користування в багатоквартирних будинках. Для цього знадобиться приблизно до 1,5-2 мільйонів ламп. Для забезпечення квартир, необхідно 7-8 мільйонів лампочок. Зокрема, в нас є приватний сектор та сільська місцевість, які потребують 10-15 мільйонів ламп. А ще є окреме споживання… Тому 50 мільйонів ламп має вистачити для заміни існуючих», – пояснив Олег Попенко.

Які прилади споживають найбільше енергії?

На думку експерта, найбільше електроенергії споживають ті прилади, які людям найбільше необхідні в побутовому житті і які неможливо відключити для економії. Зокрема, Олег Попенко наголосив на великих енерговитратах від роботи холодильників. 

«Україні необхідна програма заміни холодильників на ті, які будуть споживати менше електроенергії. Така програма буде якіснішою та ефективнішою», – зазначив він.

Нагадаємо, що заміну 30 млн лампочок профінансує Європейський Союз. Програму планують реалізовувати через «Укрпошту», де потрібно буде залишити заявку, прийти у відділення та обміняти 5 старих ламп на 5 нових. Як зазначили Tvoemisto.tv у пресслужбі ЛОДА, точний механізм обміну ламп на Львівщині поки невідомий. Про це мешканців області повідомлять згодом.

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *