Сьогодні – 114-та річниця з дня народження Степана Бандери

«Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі і хліб», казав Бандера.

Сьогодні, 1 січня, у Львові відзначають 114-у річницю з дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Охочих мешканців запрошують доєднатися до події. Про це повідомили у Львівській ОВА.

Захід відбудеться на пл. Кропивницького, біля пам‘ятника Степану Бандері, о 14.00. Трансляцію переглядайте на каналах Tvoemisto.tv у YouTube та Facebook.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року у Старому Угринові на Івано-Франківщині. Він був одним із ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття, а після розколу ОУН – голова Проводу ОУН-Б. Разом зі Степаном Стецьком він став автором Акту відновлення Української держави 1941 року. Того ж року його арештували у Берліні, а згодом відправили до концтабору. У 1959 року його вбили за наказом КДБ у Мюнхені.

На Львівщині музей-садиба родини Бандери розташований у селі Воля-Задеревацька, що на Стрийщині. Репортаж звідти читайте тут.

Софія Шавранська

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *