В Офісі підтримки родин військовослужбовців поділилися зворушливими історіями допомоги

У червні 2022 року на базі Львівського плацу мистецтв почав працювати Офіс підтримки родин військовослужбовців. Про це повідомили у пресслужбі ЛОДА.

Так, завдяки роботі фахівців різних структур та напрямів там можна отримати соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Станом на початок січня фахівці Офісу опрацювали понад 1200 звернень. Ось кілька життєвих історій:

«Мамо, я живий»

Одного дня в Офіс підтримки звернулася вкрай розгублена жінка. Її син упродовж десяти днів не виходив на зв’язок. Завдяки консультанту Павлу, який теж військовий ЗСУ, з’ясувалося, що бригада хлопця на завдання, він і його побратими живі. За якийсь час жінка зателефонувала до Офісу зі словами вдячності, адже її син знайшовся та подзвонив з найважливішими для кожної матері словами «Я живий!».

«Мій син в полоні!»

Фахівці Офісу ніколи не бачились наживо, але вже кілька місяців поспіль були на зв‘язку з мамою воїна з Рівненщини. Ще влітку вона отримала сповіщення, що її син у списках зниклих безвісти. Жінка була у такому розпачі, що збиралась у пошуках свого хлопчика їхати на передову.

Консультанти надали психологічну підтримку, базу корисних контактів, допомогли підготувати необхідні юридичні звернення. Нещодавно надійшла звістка, що хлопець може перебувати в полоні.

«Зухвальство з боку недобросовісних чиновників»

Розповідь однієї жінки шокувала абсолютно усіх в Офісі підтримки. З’ясувалось, що вона звернулась до одного з місцевих чиновників за допомогою, бо її син ймовірно загинув, але почула у відповідь: «Нема тіла – нема діла». На щастя, їй підказали телефон Офісу підтримки. На жаль, найгірше справдилось – нещодавно Героя поховали з пошаною у рідному селі.

В Офіс підтримки надходить чимало таких звернень. Фахівці на місці проводять первинну консультацію, щоб визначити, як саме людині можна допомогти, формують пакет документів та передають їх у відповідні органами для вирішення проблеми. Тут надають також допомогу близьким та родинам військовослужбовців, які хочуть отримати соціальні виплати чи знайти своїх рідних у реєстрах зниклих безвісти чи полонених.

Понад 30% звернень в Офіс підтримки надходять від родин зниклих безвісти, полонених та загиблих.

«Ось влітку до нас звернулися сім‘ї жінок військових медиків. Після трагічних подій в Маріуполі жінки просто зникли. Три місяці не було жодної офіційної інформації. Їхні родини як ВПО переїхали до Львова і так потрапили до нас. Ми підняли на гора усіх – військових, урядовців, народних депутатів. Як результат, Офіс підтримки дотичний не лише до відновлення комунікації з понад 30-ма такими сім’ями з відповідними військовими підрозділами, але й встановлення, що жінки військові медики в полоні. Це про те саме диво, бо дівчата потрапили у програму обміну, і вже зараз проходять реабілітацію вдома», – розповіли в Офісі підтримки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *