У Львові відновили історичну браму в старовинній кам’яниці. Фото до і після

Вартість реставраційних робіт становила близько 95 тис грн.

У Львові фахівці відновили дубову браму в будинку на вулиці Глібова, 15.  Реставрація тривала близько двох місяців. Її вартість – 95 тис. грн.

 ЛКП «Бюро спадщини»

«Ця дубова брама доволі масивна, раніше через неї у двір заїжджала карета, а у дворику в окремій будівлі розміщувалась стайня. Брама була оздоблена різьбленими елементами, однак частина елементів під час попередніх ремонтів  була втрачена. Також бракувало цокольної дошки на правих дверцятах, фрагмента притульної планки, пошкоджено різьблену раму і тафлю. Роботи було багато», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Брама до реставрації

Фахівці зробили понад 200 нових вставок на заміну пошкодженої деревини. Також було відновлено цокольні дошки, доповнено пошкоджену різьбу в декоративних обрамленнях, замінено декілька дверних завісів та відремонтовано автентичні шпінгалети. Майстри оновили засклення та встановили нову клямку.

Брама після реставрації

Вартість реставраційних робіт становила близько 95 тис грн. З цієї суми внесок учасників програми становив 28 680 грн, а решта суми – це співфінансування від міста. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Зазначимо, ця кам’яниця була зведена у 1889-1896 роках у стилі французького неоренесансу та належала архітектору Юліану Цибульському.

Нагадаємо, нещодавно на вулиці Тимошенків, 2а провели реставраційні роботи з відновлення історичної брами. Вартість робіт становила близько 42 340 грн.

Антоніна Костик Фото: ЛКП «Бюро спадщини» 

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *