У Ватикані ховають колишнього Папу Римського Бенедикта XVI

Папа Франциск очолить на площі св. Петра у Ватикані похоронну Святу Месу, після якої труну з тілом 264-го Наступника святого Петра поховають у крипті базиліки св. Петра.

У четвер, 5 січня, поховають колишнього Папу Римського Бенедикта XVI. Папа Франциск очолить на площі святого Петра у Ватикані похоронну Святу Месу, після якої труну з тілом 264-го Наступника святого Петра поховають у крипті базиліки святого Петра, на тому самому місці, де спочивали мощі його попередника святого Івана Павла ІІ. Про це повідомляють у Vatican News.

Від понеділка, 2 січня, його тіло було виставлене перед головним вівтарем базиліки Святого Петра. До храму стікався безперервний потік тих, хто приходив попрощатися, прибуваючи для цього не тільки з різних частин Італії, а й з інших країн. Згідно з даними ватиканської жандармерії, протягом першого дня віддати шану покійному прийшли приблизно 65 тисяч паломників, а станом на 12:00 3 січня ще 25 тисяч. Загалом протягом перших двох днів попрощатися з Венедиктом XVI прийшли 135 тисяч осіб.

Читайте також: Помер почесний Папа Римський Бенедикт XVI

Нагадаємо, що у віці 95 років 31 грудня помер Почесний Папа Бенедикт XVI. Це трапилося о 9:34 в резиденції у ватиканському монастирі Mater Ecclesiae.

Для довідки

Бенедикт XVI, ім'я при народженні Йозеф Алоїс Ратцінґер – 265-й Папа Римський, колишній голова Католицької Церкви та суверен держави Ватикан. Почесний Папа Римський. Один із найближчих співпрацівників Івана Павла II, до обрання папою очолював Колегію кардиналів і Конгрегацію з питань віри.

1 лютого 2013 року Бенедикт XVI оголосив, що через погіршення здоров'я зречеться престолу о 20:00 28 лютого 2013 року. Востаннє Папа Римський оголошував про своє добровільне зречення від престолу 1415 року. Тоді престолу зрікся Григорій XII. 28 лютого 2013 року Бенедикт XVI оголосив про зречення від престолу. Від цього часу він офіційно вважається почесним Папою Римським. 27 квітня 2014 року Бенедикт XVI брав участь у церемонії канонізації пап Івана XXIII та Івана Павла II.

 

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *