У Львові створили комісію, яка відстежуватиме законність будівництв

Раніше ці функції виконувала комісія архітектурно-будівельного контролю.

У Львові створили комісію, що повинна моніторити законність будівництв. Рішення прийняли, щоб запобігти порушенню законодавства та виявляти невідповідності будівництва містобудівним умовам. Про це йдеться у відповідному розпорядженні Львівської міської ради.

«Справа в тому, що на початку повномасштабної війни Кабінет міністрів прийняв постанову, якою припинив будь-які заходи державного нагляду, контролю в умовах воєнного стану. Тому міська інспекція архбудконтролю, як і всі інспекції в межах України, зараз позбавлена права проводити перевірки. Ми прийняли це розпорядження, щоб систематизувати роботу міської ради і визначити механізми реагування на звернення мешканців, які скаржаться на будівельні роботи, що вважають незаконними», – каже у коментарі Tvoemisto.tv заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

Читайте також: Петиція з вимогою накласти вето на реформу містобудування набрала необхідну кількість голосів

Він додав, що раніше такі звернення опрацьовувала і перевіряла міська інспекція архітектурно-будівельного контролю. Для того, щоб аналізувати звернення мешканців, вирішили створити комісію, яка прийматиме рішення чи даватиме рекомендації щодо звернень у правоохоронні органи в період воєнного стану.

«Є складна правова ситуація, в межах якої створена комісія мала б рекомендувати, як реагувати на дії, що пов’язані з будівництвом. Ми помітили, що ця проблема є комплексною і потрібна позиція районної адміністрація і представників юридичного блоку. Це рішення дозволяє нам оптимізувати внутрішню роботу і пришвидшити її в межах комісії», – додав він.

Нагадаємо, що в Україні триває активне обговорення нового законопроєкту про містобудування. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *