У Львові відновили центральний вхід до храму св.Іоана Золотоустого: що зробили

У Львові відновили центральний вхід до храму св.Іоана Золотоустого, що на вул. Лисенка. Тут демонтували аварійні та влаштували нові сходи і підпірну стінку. Також облаштували водовідведення.

Про це, за інформацією пресслужби ЛМР, розповіла радниця міського голови з питань охорони історичного середовища Лілія Онищенко, пише Dailylviv.com.

Через надмірну вологість центральні сходи та підпірна стінка почали руйнуватися. Зокрема, стінка вже похилилась в бік дороги. Проходити тут стало небезпечно. З міркувань безпеки були закриті і центральні сходи, тож аби зайти до храму, люди користувалися бічними сходами.  Ці конструкції цьогорічну зиму уже б не «пережили». Тому, у листопаді минулого року, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визнала ситуацію аварійною і такою, що потребує негайного втручання.

Відтак, тут демонтували стару кам’яну підпірну стінку та збудували нову – з бетону і каменю. Також переклали каменем старі сходи. Облаштували водовідведення», – розповіла Лілія Онищенко.

Вартість аварійно-відновлювальних робіт склала 1,2 млн грн.

Довідка

Церква св.Іоана Золотоустого — колишній костел Найсвятішого Серця Ісусового у комплексі жіночого францисканського монастиря — є пам’яткою архітектури місцевого значення. Костел і монастир були збудовані упродовж 1877−1889 рр. Автор проєкту – відомий львівський архітектор Юліан Захарієвич.

В абсиді храму збереглись усі 3 вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887-1889 роках. Центральний зображує Найсвятіше Серце Ісуса, бокові вітражі присвячені св. Меланії і Архангелові Михаїлові. Вітраж у круглому вікні на фасаді церкви зображує Непорочне Зачаття. До слова, цей округлий вітраж минулого року відреставрували.

130-річний вітраж німецької фірми Маєра закінчують реставрувати у Львові

У Львові на площі Ринок демонтували фігуру зі скульптурної групи Хрещення

У Львові відкрили відреставрований вівтар «Голгофа»

У Львові постав оновлений скорботний Христос

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *