Мін’юст подав позов про конфіскацію активів російського олігарха Олега Дерипаски, які розташовані в Україні

10 січня Міністерство юстиції України подало позов до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про стягнення активів російського олігарха Олега Дерипаски.

Про це йдеться на сайті Мін’юсту, пише Dailylviv.com.

Міністерство наголошує, що застосування відповідних санкцій передбаченої пунктом 11 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про санкції» до Дерипаски Олега Володимировича.

Дерипаска є одним із найбагатших російських олігархів і наближеним до президента Росії, який володіє значними частками груп компаній «Русал» (є одним з найбільших світових виробників алюмінію), «Базовий елемент», «Ен+ груп».

Також Дерипасці належить військово-промислова компанія, яка контролює російські підприємства, які виробляють бронетехніку. Її надалі росіяни використовують у війні проти України.

У процесі встановлення підстав на запити Мін’юсту отримано інформацію, що група металургійних підприємств «Об’єднана компанія «Русал» постачає алюмінієву продукцію російським підприємствам оборонного комплексу, які безпосередньо здійснюють розробку, виробництво і постачання для потреб збройних сил РФ військової техніки, зброї та боєприпасів. При цьому частину алюмінієвої продукції виготовляють із сировини українського походження, а саме виробництва ТОВ «Миколаївський глиноземний завод».

О. В. Дерипаска через групи пов’язаних компаній володіє значними активами в Україні: ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів», ПрАТ «Хустський кар`єр», ПрАТ «Жежелівський кар`єр», ТОВ «Гуардон України», ТОВ «Компанія «Алюміній України», ТОВ «Сервісний центр «Металург», ТОВ «ЧАС ІТ», ТОВ «Охорона МГЗ», ТОВ «Центр обліку Миколаїв», Миколаївський благодійний фонд «Центр соціальних програм», ТОВ «Запоріжалюмінторг», АТ «Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат», нежитловою нерухомістю, технікою та ін.

«До Олега Дерипаски застосовано санкції як Україною, так і США, ЄС, Великою Британією, Польщею, Швейцарською Конфедерацією, Австралією та Новою Зеландією. З отриманих відповідей на запити Мін’юсту та згідно з міжнародними санкціями вбачається, що підсанкційна особа є громадянином РФ, підтримує путінський режим, оскільки залучена до одержання вигоди від уряду Росії та виробництва бронетехніки, яка застосовується країною-агресором у війні проти України, – зазначила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра. – Міністерством юстиції України зібрано достатню доказову базу для звернення до ВАКС щодо стягнення його активів в Україні у дохід держави».

ЄС затвердив шостий пакет санкцій проти РФ, але поки що простив гріх Кірілу

Зеленський позбавив громадянства Віктора Медведчука, Тараса Козака, Рената Кузьміна, Андрія Деркача – ЗМІ

Заморожені російські активи – на відновлення України, – пропозиція Єврокомісії

Російський олігарх Фрідман не встиг вивести з України активи Моршинської

Російські олігархи вбивають дружин, дітей і вчиняють дивні самогубства

Російський мільйонер, який заробляв на газі, убив сокирою дружину і доньку, а потім – себе

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *