«Ситуація складна». В Yasno розповіли, коли в Києві стабілізується постачання електроенергії

Через стан мереж і генерації зараз на Київ дають 60% необхідних об’ємів.

Ситуація в енергосистемі Києві зараз складна: генерація уже давно не дорівнює потребам, адже через погоду люди більше користуються електроприладами. Це збільшує дефіцит. Окрім того, деякі об’єкти генерації пішли на планові ремонти, про це повідомив у Facebook гендиректор постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко.

«По-перше, генерація уже давно не дорівнює потребам електроенергії. Погода робить так, що ми більше користуємося електроприладами, дістаємо обігрівачі. Це надто навантажує систему та сбільшує дефіцит.

По-друге, деякі генераційні об’єкти пішли на планові ремонти. Я знаю, ви зараз вголос питаєте, чому в такий складний час генерацію відправляють на капремонти. Відповідь у тому, що без ремонтів вони просто вийдуть із ладу, і приведення їх до тями буде складним і дуже довгим», – зазначив він.

Коваленко додав, що такі ж капремонти відбувалися і до війни, тільки система мала більші можливості, щоб відключення відбувалися непомітно.

Гендиректор Yasno пояснив, що цю нестачу генерації зараз намагаються балансувати за допомогою ГЕС. І тут криється відповідь на запитання, чому почали відключати вночі. Тому що ресурс гідроелектростанцій є вичерпним, вони не можуть працювати 24/7. Саме в нічні години ГЕС набираються.

Окрім того. за словами Коваленка, через стан мереж і генерації зараз на Київ дають 60% необхідних об’ємів. З цього доступного об’єму 40% іде на об’єкти критичноі інфраструктури. Залишок розподіляється серед споживачів.

«На що можемо сподіватися у цій ситуації? Тільки на нашу підготовку. Звісно, психологічно складно сприймати ці відключення, але ми вже переживали такі ж восени. Але ще й під обстрілами. Тому я впевнений, що і цю кризу ми переживемо. І вийдемо з неї сильнішими», – наголосив Сергій Коваленко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *