У МОЗ прокоментували інформацію про нестачу донорської крові

Під час воєнних дій потреба в крові значно зростає, особливо зараз, коли є загострення та активні бої.

У соцмережах від початку 2023 року з’являються дописи та сторіс із закликами здати кров для поранених бійців. Часто додають інформацію, що мовиться про військових, яких привезли з Бахмутського напрямку у госпіталі Дніпра, Запоріжжя, Львова, Києва тощо.

Як пише Українська правда, у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що ситуація контрольована і критичного дефіциту крові немає.

«З другого тижня від початку активної фази війни система крові в Україні працює в режимі «утримання запасів» – коли накопичені запаси компонентів крові вчасно поповнюються відповідно до кількостей, які передано закладам охорони здоров'я», – пояснили у МОЗ.

У Міністерстві також зазначили, що часом виникає потреба у рідкісній групі крові, а часу на доставку її з іншого регіону немає. Тому найчастіше звертаються до донорів, які є в онлайн-базі. Під час воєнних дій потреба в крові значно зростає, особливо зараз, коли є загострення та активні бої.

Нагадаємо, львів'ян закликають стати донорами крові для українських військових. Детальніше про те, хто може бути донором і як до цього підготуватися, можна прочитати тут.

Антоніна Костик

_____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *