Київрада відхилила петицію проти забудови Вознесенських печер

У Київраді наголосили, що нерухомість на Вознесенському узвозі, 25 є приватною власністю

Київрада відхилила петицію проти забудови Вознесенських печер, що набрала необхідну кількість підписів киян. Про це свідчить відповідь на звернення громадян на сайті електронних петицій міськради.

У Київраді зазначили, що у 2010 році ділянку було передано в оренду для експлуатації та обслуговування житлового будинку на Вознесенському узвозі, 25, який належить ТОВ «КЕПІТАЛ РІЕЛ ЕСТЕЙТ», яке хоче побудувати на ділянці житловий комплекс.

Хоча у відповіді за підписом заступника міського голови Володимира Бондаренка і вказано, що ділянка на Вознесенському узвозі, 25 розташована на території пам’ятки археології місцевого значення – Культурний шар Копирева кінця ХІ-ХІІІ ст. і її забудова регулюється наказом Міністерства культури та інформаційної політики України №599 від 2 серпня 2021 року "Про затвердження меж та режимів використання території історичних ареалів Києва", будинок на цій ділянці належить ТОВ «КЕПІТАЛ РІЕЛ ЕСТЕЙТ» на правах приватної власності.

«Відтак проєкт рішення буде розглянуто Київською міською радою відповідно до чинного законодавства України», – сказано у документі.

Активісти заявляли, що компанія незаконним шляхом отримала право власності на будинок номер 25 по Вознесенському узвозу, хоча будинок цей знятий з обліку ще в 1980-х роках і фактично не існує. Вони наполягають, що у забудовника в планах змінити цільове призначення ділянки й знищити історичний артефакт.

«Вимагаємо заборонити зміну цільового призначення і забудову ділянки. Печери мають бути збережені і стати музейною пам'яткою Києва. Подібні об'єкти – велика рідкість, і їхнє дослідження та охорона мають бути в пріоритеті», – наголошується у петиції. 

Нагадаємо, рукотворні печери орієнтовно 12 століття знайшли восени 2022 року на Вознесенському узвозі, на місці історичного будинку, який знесли ще в 1980-х роках.

На засідання Київради вже не раз хотіли винести проєкт рішення про зміну цільового призначення ділянки на Вознесенському узвозі, 25. Завдяки розголосу проєкт рішення не розглядали.

Міністерство культури звернулося до Київради з закликом зберегти стародавні печери від забудови. 

Станіслав Нестеренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *