Львівські медики прооперували чоловіка, який майже осліп через пухлину мозку

Майже десять років чоловік жив із пухлиною мозку та сподівався, що утвір зникне сам. До лікарів звернувся лише тоді, коли майже осліп. Нейрохірурги лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова видалили 5-сантиметрову пухлину через ніс. Тепер чоловік знову бачить. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.

55-річний Андрій Марек – з Дрогобицького району Львівщини. Дев’ять років тому йому поставили діагноз: аденома гіпофізу – доброякісна пухлина основної залози внутрішньої секреції, що виробляє гормони, які регулюють діяльність інших залоз організму. Тоді чоловік відмовився від оперативного втручання та вирішив лікуватися медикаментозно. Тому приймав гормонотерапію та вірив, що одного дня утвір перестане рости або ж зникне та не вплине на його життя.

Але декілька місяців тому стан чоловіка різко погіршився. Всього за місяць він практично повністю втратив зір, його пам’ять суттєво погіршилась, було постійне відчуття нудоти. Ставало лише гірше. Тому він звернувся до спеціалістів лікарні святого Пантелеймона.

За результатом МРТ, нейрохірурги виявили велику пухлину, розміром 5 см, що перетискала нерви, у тому числі, зорового перехрестя. Тому лікарі вирішили провести ендоскопічне транссфеноїдальне видалення пухлини – через ніс за допомогою ендоскопа.

«Складність операції полягала в анатомічних особливостях розташування залози. З обох боків від пухлини розміщені внутрішні сонні артерії, а зверху до неї щільно прилягають зорові нерви. Та обраний метод хірургічного лікування дає високий візуальний контроль і є менш травматичним для пацієнта, порівняно з відкритою операцією. Операція тривала всього годину. А вже за декілька годин опісля чоловік відчув суттєве поліпшення самопочуття та повернення зору. Додому він поїхав третього після втручання дня», – пояснюють у Першому медоб’єднанні Львова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *