Львівські ортопеди подовжують кістку 6-річній дитині з деформацією плеча

Дитині встановили спеціальний апарат зовнішньої фіксації, щоб видовжити кістки.

Львівські ортопеди допомагають дівчинці зі значним прогресуючим укороченням та деформацією плеча. Про це повідомила Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня «Охматдит».

Зараз Софійці майже 6 років. Лікарі описують її як дуже жваву, рухливу, позитивну та контактну дитину, однак практично одразу після народження у віці 3 тижнів вона перенесла остеомієліт (гнійне ураження) плечової кістки, внаслідок чого уражена кістка почала відставати в рості та поступово деформуватися.

Попри постійну реабілітацію, хвороба прогресувала і укорочення сягало вже більше 8 см, суттєво були обмежені рухи у плечовому суглобі, прогресувала деформація хребта. Після огляду та всебічного обстеження дитини лікарі прийняли рішення про оперативне лікування – монтаж апарату зовнішньої фіксації (АЗФ) на основі стержнів, коригуюча остеотомія плечової кістки з метою подальшого подовження плечової кістки.

«Корекція та подовження плеча на АЗФ – процес тривалий і відбувається поступово з темпом дистракції від 0,75 до 1 мм на добу, тобто тільки подовження кістки буде тривати близько 2 місяців. Таке лікування вимагає значного терпіння від лікарів та виконання батьками дитини усіх рекомендацій», – каже керівник Клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації лікарні «Охматдит».

Читайте також: Львівські хірурги сформували кишківник новонародженій дитині

Лікар додає, що тривалого перебування в лікарні дитина не потребує – сам процес подовження кінцівки виконують батьки дитини в домашніх умовах, а контролюють ортопеди з інтервалом 10-14 днів.

«Плануємо довжину плеча відновити повністю, тобто подовжити кістку на 8 см. Однак після закінчення «підкрутки в апараті», фіксація в АЗФ має бути продовжена до 6 місяців до повної перебудови регенерату у повноцінну кістку», –  пояснює лікар.

Зазначимо, що наступного дня після хірургічного втручання дівчинка почала ходити, проводить активну реабілітацію, а на 4 день після операції була виписана додому. Батьки отримали усі необхідні інструкції щодо подальшого лікування та подовження на апараті зовнішньої фіксації. Софійка почувається добре і має хороший настрій.

Нагадаємо, львівські лікарі понад місяць боролися за можливість 10-річного Назара зі Львівщини знову рухатися. Раптова хвороба прикула його до ліжка. Медики запідозрили у хлопчика аутоімунний енцефаліт, який, ймовірно, став наслідком ковіду. Більше тут.

Олена Шумик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *