Президент Сербії закликав РФ припинити вербувати сербів на війну проти України

Президент Сербії Александар Вучич заявив, що Росія повинна припинити спроби вербування сербів для участі у воєнних діях на боці ПВК «Вагнер» в Україні. Про це, як пише Європейська правда, повідомляє Reuters.

Вучич розкритикував російські сайти та групи в соціальних мережах за публікацію оголошень сербською мовою, в яких група «Вагнера» закликає добровольців вступати до її лав.

«Чому ви, з “Вагнера”, кличете когось із Сербії, коли знаєте, що це суперечить нашим правилам?», – сказав Вучич.

Сербські добровольці брали участь у бойових діях на боці проросійських сил в Україні в 2014 і 2015 роках. Ніхто не має чіткого уявлення про точні цифри, але десятки сербів записалися воювати в Україні з 2014 року, кажуть оглядачі.

Законодавство Сербії забороняє участь своїх громадян у конфліктах за кордоном, і кілька людей були засуджені за це.

Вучич заперечив звинувачення в тому, що група Вагнера, очолювана Євгенієм Пригожиним, близьким союзником президента Росії Владіміра Путіна, має присутність в Сербії, де прокремлівські і ультранаціоналістичні організації підтримали вторгнення в Україну.

Міністр внутрішніх справ Сербії Мілош Вучевич у понеділок заявив, що цивільні й військові спецслужби країни вивчають і перевіряють інформацію про можливу участь сербів на боці Росії у війні проти України.

Інформація про участь сербів у війні в Україні на боці Росії почала поширюватись у соцмережах у середині січня. Тоді у російському «ВКонтакте» з’явились фото з нібито сербськими бойовиками, які прибули в Запорізьку область.

У повідомленні «ВКонтакте» стверджувалось, що серби приїхали в Україну в порушення закону й нібито вступили до так званого «батальйону імені Павла Судоплатова». Одночасно у Telegram почали поширюватись відео з нібито сербськими бойовиками, які заявляють, що приїхали в Україну «допомагати нашим братам».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *