У віці 100 років помер сотник УПА Мирослав Симчич

Нещодавно йому присвоїли звання Героя України.

У віці 100 років помер легендарний сотник УПА Мирослав Симчич. Про це повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у Facebook.

«Помер сотенний УПА, герой України, велика Людина – Мирослав Симчич. Вічна пам’ять!», – йдеться у повідомленні.   За свою діяльність в УПА Мирослав Симчич провів у радянських таборах понад 30 років. Нещодавно указом президента України його нагородили званням Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».   Нагадаємо, що Tvoemisto.tv розповіло про книгу журналістки і письменниці Любові Загоровської «#МояУПА», у якій Мирослав Симчич поділився тим, як прийшов в УПА що побачив і пережив герой України, який 5 січня відзначав 100-літній ювілей.   Для довідки:   Мирослав Васиильович Симчич український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв'язень, який 32 роки провів у радянських концтаборах. Кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї та Львова, Герой України. Найуспішнішим боєм сотенного Симчича став Рушірський бій під Космачем Засуджений 1949 року Івано-Франківським Військовим трибуналом за участь в УПА на 25 років позбавлення волі. Дивом вижив у жахливих умовах етапів і концтаборів. Брав активну участь у повстаннях та боротьбі з урками. Згодом повторно дістав ще 25 років за «участь у націоналістичному угрупуванні».

__________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *