Росія зазнає колосальних втрат серед військових, – генерал Міллі

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів армії США генерал Марк Міллі заявив, що Росія зазнала у війні з Україною колосальних втрат особового складу, йдеться більше ніж про 100 тисяч військових. Про це він сказав на пресконференції за підсумками восьмого засідання у форматі «Рамштайн», пише Європейська правда.

«Востаннє, коли я публічно говорив про втрати росіян, я сказав, що вони перевищують 100 тисяч. Зараз скажу, що вони значно перевищують 100 тисяч. Росіяни зазнали колосальних втрат серед військових. Йдеться і про регулярну армію, і про найманців з групи “Вагнера” та інші сили, які воюють на боці росіян», – зазначив Міллі.

Зауважимо, що поняття «втрат», яким оперує Міллі, передбачає врахування не лише загиблих російських військових, а й поранених і в деяких випадках дезертирів.

Американський генерал також оцінив масштаби мобілізації в Росії, яка була оголошена у вересні 2022 року. «Росія оголошувала мобілізацію. Вони призивали 300 тисяч людей. На мою думку, їм вдалось призвати десь 200-250 тисяч. Тож вони замінюють людські втрати, але й ці втрати величезні», – додав він.

Водночас Марк Міллі зауважив, що й Україна «також зазнала величезних втрат», однак відмовився наводити принаймні приблизні оцінки.

«Велика кількість цивільних була вбита в результаті дій Росії – росіяни б’ють по цивільній інфраструктурі. Також було завдано значних економічних збитків, зруйновано енергетичну інфраструктуру. Українські військові теж зазнали значних втрат. Це дуже-дуже кривава війна, і з обох сторін є значні втрати. Саме тому я кажу, що рано чи пізно це в певний момент завершиться за столом переговорів, аби настало завершення (війни)», – сказав Міллі.

Як повідомляв Львівський портал, за даними українського Генштабу станом на 21 січня втрати Росії у війні перевалили за 120 тисяч військових. Йдеться лише про загиблих, кількість поранених у рази більша.

Про значні втрати Росії говорив на засіданні «Рамштайн-8» і міністр оборони США Ллойд Остін. Він заявив, що крім значних бойових втрат, в РФ закінчуються й боєприпаси. Але разом із тим війська окупантів перегруповуються, намагаються переозброїтись, тому, як підкреслив глава Пентагону, військову допомогу Україні у цей «вирішальний момент» потрібно збільшити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *