У Львові провели другу в історії України трансплантацію легень від посмертного донора

Ліквідаторові аварії на Чорнобильській АЕС медики пересадили легені від посмертного донора.

У Першому медичному об’єднанні Львова провели другу в історії України трансплантацію легень від посмертного донора. Пересадку зробили батькові-одинаку, легені якого постраждали під час аварії на Чорнобильській АЕС. Він був одним з ліквідаторів, а зараз сам виховує 8-річного сина. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив генеральний директор Першого ТМО Олег Самчук.

«Цю операцію наші лікарі зробили без допомоги іноземних колег. Вперше не лише для нас – для України. І знаєте, як і все в житті, цей шлях не був простим. Ми тяжко працювали, довго готувалися. І от зараз маємо команду найкращих лікарів. А ще ми маємо надійних друзів – команду Інституту серця. Вони їхали всю ніч, щоб допомогти пересадити серце, доки наші кардіохірурги працюють з легенями», – зазначив генеральний директор Першого ТМО Олег Самчук.

Нагадаємо, за грудень львівські медики провели п’ять трансплантацій печінки – двом жінкам та трьом чоловікам. Четверо з них – жителі Львівщини, один із Закарпаття. Усі вони мали цироз печінки.

Наталія Вареник

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *