У Львові відкрили вулицю на честь батька львівського андеґраунду

23 січня – день народження культового українського поета Грицька Чубая. В цей день у Львові урочисто відкрили вулицю, перейменовану на його честь.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Грицько Чубай – видатний український поет, перекладач, художник, мистецтвознавець. Один із лідерів українського літературно-мистецького андеґраунду 1960-1980-х років та видавець самвидавного літературно-мистецького часопису «Скриня».

На відкритті вулиці Грицька Чубая були присутні друзі і рідні митця, представники міської влади та поціновувачі творчості поета.

«Це особливий день для нашої родини. Підозрюю, що мій батько, якби бачив цю подію, іронічно підсміювався. Тим не менше, українцям варто пам’ятати своїх поетів і митців, тому їх іменами й називають вулиці. Буде хтось проходити сюдою, прочитає назву вулицю і можливо зацікавиться, хто це, надихнеться», – сказав Тарас Чубай, син поета, музикант, лідер гурту «Плач Єремії».

«Те, що ми тут сьогодні з вами зібрались – це не випадковість. Це заслуга глибокої, талановитої людини – Грицька Чубая. Назва цієї вулиці на його честь – це лише маленький жест, який ми можемо зробити в пам’ять про цю велику особистість. Тішить те, що його творчість буде проростати в його талановитих дітях – Тарасу і Соломії, в його творах, віршах. Я б хотіла, щоб ми згадували по Грицька Чубая не тільки, коли ходитимемо цією вулицею, а й коли знайомитимемось з його творчістю та біографією. Він був істинним львівським інтелігентом, творцем різноманітних середовищ і справжнім українцем, то ж нам всім є чого в нього повчитись», – зазначила Наталія Бунда, директорка департаменту розвитку Львова.

Також на події були присутні друзі Грицька, його дружина Галина, які розповідали про нього, про його життєвий шлях та випробування.

Замість Чайковського – Скорика і Цитадельна: у Львова перейменували ще 8 вулиць

У Львові будуть вулиці Білозіра і Вакарчука

Перейменування вулиць у Львові: мешканці й підприємці не витрачатимуть власних коштів

 

У Львові з’явилася вулиця Захисників України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *