У Yasno пояснили, чому платіжки ростуть, коли світла немає

Сума в квитанціях за електроенергію може рости, незважаючи на обмеження постачання, через підвищене споживання після відновлення її подачі. Також також у випадку невчасної передачі показань лічильників. Про це гендиректор постачальника енергоресурсів Yasno Сергій Коваленко повідомив уFacebook.

Гендиректор Yasno розповів, що зараз споживачі часто запитують, чому платіжки ростуть, якщо світла майже постійно немає. Він пояснює, що справа у «відкладеному», або підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють.

«Коли світло дають, споживачі увулбчають у розетки все – зарядні для телефонів, пауербанків, бойлери, пралки, пилососи. Відбувається різкий стрибок споживання. З одного боку таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла. З іншого – таким чином може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення. Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і у періоди, коли відключення не застосовувалися», – йдеться в повідомленні. 

Також він пояснив, що зараз важливе споживання у конкретний момент часу. Тому що виробляються конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати.

Крім того, за його словами, є випадки, коли показання лічильників передаються нерегулярно або запізно. 

«Якщо передавати показання вчасно, у рахунку буде вказана сума лише за фактичне споживання. Якщо показання передаються невчасно, обсяг електроенергії, яку спожив клієнт, визначають за середньодобовим споживанням. Його розраховують залежно від показань, зафіксованих раніше, у минулі періоди. Тому сума у рахунку може вищою, ніж зазвичай. Навіть якщо через відключення електроенергії споживання загалом за місяць знизилося. Але у тих, хто передає показання вчасно, реальне споживання зараз зменшилося», – пояснює Коваленко.

Тому українцям вкотре наголосили, що зараз важливо розумно використовувати електроенергію, вчасно передавати показання та регулярно платити за спожиті обсяги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *