Через вимкнення світла у Києві суд знову переніс розгляд справи проти активіста ініціативи «Зберегти Квіти України»

Подільський районний суд Києва 2 лютого не зміг розглянути справу через відключення світла. Така ситуація сталась і під час першого розгляду 1 грудня 2022 року. Тож наступне засідання перенесли на 10 квітня 2023 року.

Сьогодні, 2 лютого, мало відбутися друге засідання у справі «про захист честі, гідності та ділової репутації» за позовом ПрАТ «Квіти України» проти громадського активіста Тараса Грицюка та компанії «1+1 Інтернет» (входить в холдинг 1+1 media). Позивач називає недостовірним оприлюднений в медіа коментар активіста про відсутність у компанії дозволу на проведення демонтажу будівлі та вимагає спростування цієї інформації.

Розгляд справи мав відбутися сьогодні об 11-й годині, проте через відсутність світла у приміщенні суду засідання перенесли на 11-ту годину 10 квітня, інформує ініціатива «Зберегти Квіти України». 

«Суд проти мене вчергове перенесли. Вчергове маю величезну підтримку від друзів «Квітів». Завдяки цим десяткам повідомлень зі словами підтримки і побажання вистояти і людям, які регулярно приходять на суд, ми й тримаємось. Бо мотивація відстояти справедливість, право на місто, право мати свою демократичну країну це те, що об’єднує сьогодні», – сказав Тарас Грицюк.

Громадський активіст додав, що вони з друзями прийшли на суд із зарядженою поверстанцією, проте суддя відмовилась її використовувати. У приміщенні суду резервного джерела живлення немає.   «Вважаю, що важливо було б, щоб суди були забезпечені генераторами, і щоб не затягувався розгляд справи. Нагадаю, що справа проти мене тягнеться ще з 2021 року», – додає активіст.  

Нагадаємо, 20 грудня 2021 відбулося підготовче засідання в цій справі. Під час нього представники ПрАТ «Квіти України» долучили результати лінгвістичної експертизи, де розглядалося питання, був коментар Тараса Грицюка фактологічним твердженням чи оцінним судженням. Протягом засідання під Подільським судом понад десяток людей зібрались на акцію з підтримки активіста Тараса Грицюка.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року ПрАТ «Квіти України» подало позов «про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації” проти Грицюка Тараса, активіста ініціативи.

Тарас Грицюк – історик, співзасновник ГО «Інша Освіта», тренер, фасилітатор, член тренерського пулу «Інша Освіта», співзасновник освітнього простору «Хата-Майстерня», співзасновник «Urban Space 500». Член ініціативної групи «Зберегти Квіти України».

Будівля «Квіти України» розташована в центрі Києва на вулиці Січових стрільців. Вона зведена у 80-х роках XX століття як навчально-методичний павільйон у стилі післявоєнного модернізму за проєктом архітектора Миколи Левчука. У 1985 році отримала відзнаку Національної спілки архітекторів України як один із кращих архітектурних творів року. Улітку 2021 року власник зрізав плющ, яким був обвитий фасад будівлі, а також почав демонтаж для «реконструкції споруди». Проти цього виступили громадські активісти.

Нагадаємо, у липні 2021 почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону «Квіти України». Згодом Шевченківський районний суд Києва заборонив власнику будівлі демонтаж на час судового процесу щодо порушення немайнових авторських прав архітектора.

На початку серпня Департамент охорони культурної спадщини КМДА своїм наказом вніс будівлю “Квіти України” до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.

Ігор Ющенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *