Уповноважений з прав людини відреагував на «п’яні вечірки» в Києві, де, ймовірно, гвалтували дівчат

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець висловив обурення шокуючим контентом у соціальних мережах, коли група молодиків запрошувала дівчат на вечірки, схиляла їх до вживання алкогольних напоїв та, можливо, психотропних речовин, доводила до непритомного стану, а потім вчиняла акти сексуального характеру. Уповноважений з прав людини Лубінець відреагував на історію з відео, де хлопці знущаються над дівчатами.   За вказаним фактом омбудсман звернувся до Головного управління Національної поліції та Офісу Генерального прокурора щодо забезпечення проведення невідкладного, неупередженого та ефективного розслідування вчинених правопорушень і притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Він висловив вдячність за оперативне реагування – Національна поліція провела обшуки у фігурантів та відкрила кримінальне провадження.   «Водночас викликає занепокоєння той факт, що вказаний контент користується попитом та схваленням в нашому суспільстві – дехто висловлює думку, що винуватими у цій ситуації є самі постраждалі. Звертаю увагу! Винуватим у такому злочині є виключно кривдник. Постраждала особа не може бути винуватою і не повинна почувати себе такою», – зазначив Дмитро Лубінець.    

Він наголошує, що будь-які насильницькі дії сексуального характеру заборонені національним та міжнародним законодавством, зокрема, Конвенцією Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), яка набрала чинності для України 01.11.2022, та є неприпустимими і в мирний, і у воєнний час.

«Вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру без добровільної згоди потерпілої особи тягне за собою кримінальну відповідальність»,  нагадав Омбудсман.   Нагадаємо, днями в інтернет-мережі з’явилися фото та відео з вечірок, де молоді люди вживають алкоголь і кривдять та принижують дівчат. Уже відомо, що правоохоронці встановили особи організаторів вечірок. Про це детальніше читайте у нашому минулому матеріалі. Ігор Ющенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *