Власникам 2303 сонячних електростанцій на Львівщині платитимуть повну ціну за зелену електроенергію

Приватним домогосподарствам відновлюють повну виплату за електроенергію за «зеленим тарифом».

Про це повідомила пресслужба ЛОВА, пише  Dailylviv.com.

НКРЕКП визначила такою, що втратила чинність постанову №396 від 26 квітня 2022 року, яка передбачала на час війни часткові розрахунки за вироблену домашніми генеруючими установками електроенергію.

Постанова НКРЕКП від 30 січня №153 набирає чинності з 1 лютого 2023 року. Вона визначає алгоритм погашення боргів перед власниками СЕС.

Метою прийнятих змін є забезпечення розвитку розподіленої генерації, захисту інтересів власників приватних домогосподарств, в яких встановлені породжувальні установки, збалансування інтересів учасників роздрібного ринку електричної енергії.

НЕК «Укренерго» повинне забезпечити постачальникам повну оплату компенсації різниці в тарифах, яка виникла у 2022 році.

Також проведуть моніторинг забезпечення розрахунків і вжиття всіх необхідних заходів, аби був дотриманий затверджений алгоритм.

Як інформують у департаменті паливно-енергетичного комплексу, енергоощадження та житлово-комунального господарства Львівської ОВА у Львівській області впродовж 2022 року встановили 385 дахових сонячних станцій у приватних домогосподарствах, загальною потужністю 10,46 МВт. Порівняно з 2021 роком кількість встановлених дахових сонячних електростанцій зросла на 20%.

Станом на 1 січня 2023 року 2303 сонячні електростанції працюють у приватних домогосподарствах області, загальна  потужність яких складає 56,62 МВт.

Вироблену генерувальними установками електроенергію використовують для власних потреб, а надлишок відпускають  в мережі енергетичних компаній за «зеленим» тарифом. 

1595 власників приватних домогосподарств на Львівщині встановили сонячні електростанції

11 домогосподарств отримали з обласного бюджету відшкодування за зелену енергетику

Заплатили не всім: мешканцям Львівщини відшкодували лише 17 заявок за відновлювальну енергетику

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *