На Львівщині ліквідували міжнародний конвертцентр із щомісячним обігом у 600 млн грн

До його складу входило більш ніж 30 товариств.

Правоохоронці Львівщини ліквідували міжнародний конвертцентр із щомісячним обігом у 600 млн грн. За даними слідства, група осіб організувала діяльність так званого конвертцентру, що надавав послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку та криптовалюту, а також мінімізації податкових зобов’язань в галузі інвестицій і валютних операцій. 

«За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито групу осіб на легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, та ухиленні від сплати податків (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України)», – йдеться в повідомленні прокуратури Львівської області.

Читайте також: Львівська прокуратура домоглася звільнення самовільно зайнятої землі вартістю 39 млн грн

До його складу входило більш ніж 30 товариств. Такі підприємства надавали документальне підтвердження безтоварних фінансових операцій, які фактично не проводились. Також через конвертцентр відмивали кошти суб’єктів господарювання, які не сплачували до бюджету у виді податків через мережу пов’язаних фінансових установ. Після цього акумулювали та видавали такі кошти замовникам.

Клієнтами конвертаційного центру були суб’єкти господарювання різних галузей, фізичні особи і так звані «транзитні підприємства», які входять до інших конвертаційних груп. Окрім цього, протягом 2020-2022 років на рахунки 20 підприємств з ознаками фіктивності переказали понад 2,5 млрд грн. За останні місяці обіг конвертцентру становив близько 600 млн грн.

Під час обшуків у офісних приміщеннях та за місцем проживання учасників групи виявили та вилучили майже 165 млн грн готівки, понад 200 печаток фіктивних іноземних офшорних компаній, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази.  Слідчі дії тривають, проводять відповідні експертизи, вирішують питання щодо накладення арешту на вилучене майно та повідомлення про підозру учасникам угруповання.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *