У «Київтеплоенерго» розповіли про нарахування за тепло у зимові місяці

У КП «Київтеплоенерго» проаналізували питання клієнтів щодо нарахувань за опалення та підготували загальні відповіді. Чи є зміни в нарахуваннях за тепло в цьому опалювальному сезоні? Нарахування за опалення в січні 2023 року здійснюються, як і раніше, за єдиною для всіх теплокомуненерго України методикою. Тарифи на опалення лишаються на рівні минулого року, деякі зміни згідно з чинним законодавством відбулися в структурі нарахувань.   Чи варто очікувати більших нарахувань за січень порівняно з груднем? Нарахування за опалення завжди залежать від зовнішньої температури повітря. Зима 2022/2023 відносно тепла: середньодобова температура в грудні становила – 0,7°С, в січні – 0,3°С. Відповідно, температурні режими суттєво не відрізнялись, а отже і нарахування за тепло також.  

Читайте також: у Дарницькому районі Києва пролунав вибух

  Яким чином розмір нарахувань за тепло залежить від перерв у наданні послуг через вимкнення електроенергії? Майже 90% багатоповерхівок Києва мають будинкові лічильники тепла, які фіксують фактично спожиті обсяги тепла. Відповідно, клієнти сплачують за фактично спожиті будинком гігакалорії. Решті будинків, де технічно неможливо встановити прилад обліку, вартість опалення розраховується на основі теплового навантаження будинку з урахуванням фактичної кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря. В умовах аварійних відключень електроенергії через пошкодження інфраструктури при нарахуваннях за тепло будинкам без лічильників враховуються власні дані про перерви в роботі теплоджерел, інформація від управителів будинку та ДТЕК «Київські електромережі».   Чи економить будинок тепло при відключеннях електроенергії? Під час вимкнення електроенергії впродовж чотирьох годин батареї охолоджуються, температура теплоносія падає майже вдвічі, охолоджується вода в будинковому контурі. Після відновлення електропостачання будинок починає стрімко «добирати» тепло, щоб зігріти внутрішньобудинкову систему до початкових параметрів. Такі стрибки відбуваються щоразу при вимкненні світла. Відповідно, суттєвої економії порівняно зі стабільним споживанням або немає, або вона мінімальна.  

Читайте також: у Києві демонтували пам'ятник Ватутіну 

  Якщо раптом не всі перерви в електропостачанні враховані у платіжці за тепло, чи можливий перерахунок? Кожна зупинка теплоджерела фіксується і враховується при нарахуваннях. Для будинків з «незалежною» системою опалення (з теплообмінником, коли теплоносій, що подається централізовано, не змішується з теплоносієм у внутрішньобудинковій системі опалення) оплата за спожите тепло нараховується на основі даних оператора системи розподілу електроенергії в Києві. Таких будинків у столиці близько 50-ти. Мешканці або управителі таких будинків можуть самостійно ініціювати коригування нарахувань, додавши до письмового звернення дані про схему теплопостачання та довідку про кількість годин відсутності електроенергії. Звернення направити листом на адресу 01001, м. Київ, пл. Івана Франка, 5 або на електронну пошту: [email protected]. Також звернення приймаються у будь-якому відділенні ЦКС: https://cks.com.ua/service-centers/.   Нагадаємо, у Києві по вулиці Вадима Гетьмана триває заміна близько 40 метрів каналізаційного трубопроводу, унаслідок чого рух у напрямку Шулявського мосту здійснюється лише правою крайньою смугою, інші – перекриті. У КМДА просять киян задля унеможливлення заторів та аварійних ситуацій запланувати альтернативні шляхи об'їзду. Ігор Ющенко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *