Міністерство культури підтримає перенесення могили Ватутіна, коли отримає необхідні документи

МКІП вважає доцільним перенесення могили військового діяча генерала армії, Героя Радянського Союзу М.Ф. Ватутіна з Маріїнського парку в інше місце.

Міністерство культури та інформаційної політики підтримає перенесення могили Ватутіна, коли отримає весь пакет документів від КМДА. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про охорону культурної спадщини», надання дозволу на переміщення (перенесення) пам'яток культурної спадщини національного значення належить до повноважень Кабінету Міністрів України. Відповідне подання готується Міністерством культури та інформаційної політики України. З метою його підготовки до Міністерства необхідно надати пакет документів від Київської міської влади.

Читайте також: чи демонтують пам'ятники Щорсу та Пушкіну  

Станом на 10 лютого 2023 року запиту щодо вилучення пам’ятки з Державного реєстру чи її переміщення (перенесення) на адресу МКІП не надходило. Але щойно МКІП отримає документи, в якнайшвидший спосіб запустить процес.

У Мінкульті наголосили, що рішення щодо пам’ятки національного значення стосовно вилучення її з Реєстру або переміщення (перенесення) приймається виключно Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, 9 лютого у Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському воєначальнику генералу Ніколаю Ватутіну, а наступного дня комунальники прибрали частину постаменту, на якій був напис «Генералу Ватутіну від українського народу».

За словами директора Департаменту міського благоустрою Тимура Ткаченка, з постаментом було складніше і його не прибрали разом з пам'ятником, лише тому, що виявився вагою у 24 тонни.

Фото: Тимур Ткаченко / Facebook

Ігор Ющенко

   

1 Відповідь

  1. В посилочку і відправити до Мокшкандії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *