Мінкульт пропонує Національній музичній академії України відмовитися від імені Чайковського у назві

Міністерство культури та інформаційної політики направило листа НМАУ з проханням вирішити питання.

Дискусія навколо назви Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського не припиняється від квітня.

26 грудня відбулися чергові збори трудового колективу, на яких не змогли вирішити, чи прибирати з назви консерваторії ім'я російського композитора. До цього було ще декілька намагань, проте усі вони були безрезультатними — головний музичний виш країни продовжує носити ім’я Чайковського.

Сьогодні МКІП учергове звернулися до Національної музичної академії України проханням відмовитися від імені П.І.Чайковського у назві закладу. Про це написав міністр культури Олександр Ткаченко у Telegram.

За його словами, МКІП робить це «керуючись нормою частини другої статті 5 та частини першої статті 11 Закону України "Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій».

Читайте також: чи демонтують пам'ятники Щорсу та Пушкіну  

Міністр зазначає, що відповідно до цієї норми, імена присвоюються, щоб увічнити пам’яті про осіб, які внесли вагомий внесок у боротьбу за незалежність, розбудову України, але сам композитор ідентифікував себе як "корінна російська людина" і його діяльність не була пов’язана з НМАУ.

Тож за результатами досліджень музикознавців, оскільки російський композитор немає жодного стосунку до Києва та академії, МКІП наполягає на відмові від використання імені Петра Чайковського у назві Київської консерваторії.

Нагадаємо, НМАУ з приводу необхідності перейменування закладу надавали безліч рекомендацій у профільному комітеті Верховної Ради, Експертній Раді з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП та від Українського інституту національної пам’яті, однак на зборах трудового колективу їх вперто проігнорували, і це попри те, студенти, аспіранти й молоді викладачі виступають за перейменування.

Ігор Ющенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *