Львів’яни проти багатоповерхівки на вул. Тернопільській: суд визнав будівництво незаконним

Суд визнав протиправними і скасував видані виконкомом Львівської міської ради містобудівні умови та обмеження на будівництво багатоповерхівки ТОВ НВКП «Термінал – ЛТД» на вулиці Тернопільській, 42 у Львові.

Про це Наші гроші. Львів довідалися стало відомо з постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 1 лютого цього року, пише Dailylviv.com. 

Рішення виконкому датоване ще 2021 роком, і наразі цей житловий комплекс перебуває в стані будівництва.

На момент видачі дозволу «Наші гроші. Львів» повідомили, що на земельній ділянці планували спорудити 8-ми поверховий двосекційний житловий будинок на 63 квартири та дві комерційні споруди ‒ одно- та п’ятиповерхові. Втім це будівництво суперечить генеральному плану та зонінгу міста, а також опирається на затверджений з порушеннями детальний план території.

У квітні 2022 мешканці сусіднього будинку, який безпосередньо межує з будівництвом на Тернопільській, 42, звернулися до суду, аби скасувати виданий виконкомом документ.

У позові мова йшла про описані нами порушення. Згідно зі зонуванням міста, ділянка належить до так званої зони Г-6, де передбачено будівництво ринків, торгових центрів і магазинів, але не житла.

Цю зону змінили на Ж-3, де можна зводити багатоповерхівки, через прийняття детального плану території (ДПТ). Втім ДПТ може лише уточнювати зонінг, а не суперечити йому. Крім того, ці зміни затвердив виконком Львівської міськради, який не має таких повноважень. Зонування в місті можуть змінювати тільки депутати.

Аби мати більше шансів на перемогу в суді мешканці також замовили експертизу. Згідно з нею, відстань між фасадами будинку мала б становити 20 метрів замість 16,2. Перевищено і допустимий відсоток забудови земельної ділянки: не 33,95%, а всі 45,5%. А відстань від крайньої межі проєктованого проїзду до будинку, у якому розташована квартира позивача, мала б бути не менше 9-11 метрів, а натомість становить 7,7 метра.

Суд вирішив, що містобудівні умови та обмеження (МУО) передусім мають відповідати плану зонування, та вже у разі його відсутності – детальному плану. Суд також підтвердив, що детальний план території може виключно уточнювати види забудови у раніше встановленій зоні, а не змінювати їх. Тобто зміна Г-6 на Ж-3 є неправомірною.

Таким чином, рішення про видачу МУО не узгоджуються із планом зонування, а наміри забудови щодо зведення багатоквартирного житлового будинку на цій ділянці не відповідають містобудівній документації на місцевому рівні.

Також видані МУО не відповідають вимогам ДБН щодо допустимої щільності населення, допустимих відстаней до сусіднього житлового будинку, а також забезпечення проїзду пожежних машин.

Справу розглядала колегія суддів Руслан Шавель, Сергій Кузьмич та Романа Хобар. Постанова набрала законної сили, але ще може бути оскаржена у касаційному порядку. Мешканці планують оскаржувати і будівельні дозволи.

ТОВ НВКП «Термінал – ЛТД» належить львів’янину Михайлові Мілянцю.

Бербека, Князевич, Марчак і Пушинський будуватимуть в історичному ареалі Львова

Що швидше збудує Антонов – готель у Львові чи гірськолижний курорт у Славському?

Житловий комплекс Tiffany apartments від компанії Мій дім: квартири тут радять не купувати

Депутати ЛМР відмовилися зберегти кам’яницю львівських меценатів Стеткевичів

П’ять нових гетто: нові депутати Львова перетворюють місто на житловий концтабір

Компанія депутата Львівської міськради збудує житловий комплекс біля стадіону “Україна”

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *