У Києві та області стартує операція «Первоцвіт»

Торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України

З метою збереження рідкісних видів рослин, які перебувають під загрозою зникнення, на території Києва та Київської області екоінспектори будуть здійснювати рейди місцями продажу первоцвітів разом з представниками Нацполіції. Про це йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції Столичного округу.

«У рамках проведення природоохоронної акції  «Первоцвіт» однією з основних її складових є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів», – йдеться в повідомленні.

В екоінспекції нагадали, що торгівля первоцвітами (як продаж, так і купівля) є порушеннями законів України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України» та інших.

Торгівля первоцвітами, попереджають екологи, це, перш за все, торгівля, яка заохочується виключно попитом. Тому важливим кроком у збереженні рідкісних видів рослин є відмова від їх купівлі.

«Зокрема, за незаконне придбання та збут квітів з Червоної книги України передбачено штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією рослин», – зауважили в екологічній інспекції.

Громадян закликають, у разі виявлення нищення природної популяції первоцвітів, зривання їх на букети або продаж, повідомляти правоохоронців зателефонувавши на лінію 102.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *