На Львівщині планують декомунізувати понад 180 об’єктів

Частина з них стане експонатами майбутнього музею тоталітарних режимів.

На Львівщині є понад 180 об'єктів, що підлягають декомунізації. Частина з них стане експонатами майбутнього музею тоталітарних режимів. Про це під час засідання робочої групи з питань декомунізації на території Львівської області повідомив перший заступник голови ЛОДА Андрій Годик.

За його словами, роботу окремих громад із формування переліку об’єктів, які підлягають декомунізації, потрібно посилити. Відтак  кількісно список об'єктів ще змінюватиметься. Демонтаж об’єктів радянської доби, об’єктів, що прославляють імперських російських діячів, представників культури і мистецтва чи історичні події, а також перейменування радянських топонімів, які підлягають декомунізації відповідно до чинного законодавства або потреб часу мають завершити до кінця цього року.

Крім того, в межах засідання заслухали інформацію про можливість створення на Львівщині музею тоталітарних режимів. Саме туди передадуть частину демонтованих пам’яток. Дорожню карту щодо створення музею, зокрема його юридичну форму, концепцію планують напрацювати у найближчі тижні.

Нагадаємо, що 13 лютого небайдужі знесли пам’ятник радянському солдату, що був розташований на узбіччі траси Львів-Івано-Франківськ у Старому Селі.

____________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *