Прославляють радянську армію, російську імперію: на Львівщині майже 200 недекомунізованих об’єктів

Частина з них стане експонатами майбутнього музею тоталітарних режимів.

Сьогодні, 14 лютого, відбулося друге засідання робочої групи з питань декомунізації на території Львівської області.

У межах засідання обговорили як відбувається процес декомунізації та деколонізації на Львівщині.

Так, наприкінці минулого року провели перше засідання робочої групи з питань декомунізації. Тоді вирішили створити відповідні робочі групи при районних військових адміністраціях. Їх завдання – збір інформації про наявність на території району пам’ятників і таблиць радянської доби (присвячених солдатам радянської армії, колгоспникам, радянським космонавтам та діячам, подіям, які прославляють срср чи російську імперію тощо), з обов’язковою фотофіксацією, а також радянських топонімів, які підлягають декомунізації, відповідно до чинного законодавства або потреб часу.

За цей час робочі групи напрацювали зведений перелік об’єктів на Львівщині, які підлягають декомунізації, їх нарахували загалом 183.

Як зазначив перший заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації, а також голова робочої групи Андрій Годик, роботу окремих громад із формування переліку об’єктів, які підлягають декомунізації, потрібно посилити. Відтак  кількісно він ще змінюватиметься.

Наступним кроком стануть спільні виїзні засідання обласної та районних робочих груп з питань декомунізації в районах області за участі активістів, істориків, краєзнавців та представників громад відповідного району, для опрацювання зібраної інформації, обговорення проблем та пришвидшення процесу декомунізації на території Львівської області.

Як зазначив Андрій Годик демонтаж об’єктів радянської доби, об’єктів, що прославляють імперських російських діячів, представників культури і мистецтва чи історичні події, а також перейменування радянських топонімів, які підлягають декомунізації відповідно до чинного законодавства або потреб часу мають завершити до кінця цього року.

Цей процес, за його словами, має відбуватись послідовно, в межах чинного законодавства та правового поля.

Також в межах засідання заслухали інформацію про можливість створення на Львівщині музею тоталітарних режимів. Саме туди передадуть частину демонтованих пам’яток.

Дорожню карту щодо створення музею, зокрема його юридичну форму, концепцію напрацюють у найближчі тижні.

У Львові на пагорбі слави демонтували радянську символіку: як це було (відео)

У Дрогобичі пригашують радянський вічний вогонь

У Дрогобицькій громаді проведуть повну дерусифікацію

У Тернополі демонтували пам’ятник Пушкіну. Запізнилися на 12 років

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *