«Ашан» постачав гуманітарку російським військовим на окуповані території

Російська філія «Ашану» з початку повномасштабного вторгнення постачала товари російським військовим на тимчасово окуповані території України. Окрім того, мережа допомагали мобілізовувати своїх співробітників. Про це йдеться у розслідуванні The Insider, Le Monde і Bellingcat.

Так, за даними журналістів, 15 березня 2022 року співробітники російської мережі «Ашан» у Санкт-Петербурзі отримали листи.

«Колеги, прошу зібрати цесію для гуманітарної допомоги (за списком у вкладенні) і сьогодні вночі відправити на магазин Північний, дайте знати, коли палети будуть зібрані. Зробити маркування на палетах – гуманітарна допомога», – йшлося в листі.

Працівники магазинів мали зібрати так звану «гуманітарну допомогу», зокрема шкарпетки для чоловіків з 40-м розміром взуття, цигарки (які ніколи не постачають як гумдопомогу), запальнички, бритви, але нічого для жінок і дітей. Кількість товарів (1000 тюбиків зубної пасти, 500 запальничок) свідчить про те, що одержувачів було багато, цього вистачило б на один-два батальйони, а загальна вартість усіх товарів становить понад 990 тисяч гривень.

Цю гуманітарку пізніше оформлювали як закупівлю з боку десяти юридичних осіб, список яких надав московський офіс. На цих осіб оформили й оплату, однак насправді мережа виділила всі товари безкоштовно з власних запасів.

 

Зазначається, що всі компанії, на які оформили поставки, пов’язані тим, що обслуговують петербурзький «Пассажиравтотранс», який належить до міського Комітету з транспорту. Деякі з підприємств на запит журналістів не стали приховувати, що товари відправили російським військовим.

Орім того, постачали товари окупантам не лише пітерські магазини. Про це свідчить те, що поставки узгоджувалися з московським офісом, і те, що в інших регіонах також зафіксували збір допомоги на території торгових центрів, що належать «Ашану». Так, наприклад, у Самарі, Рибінську та Володимирі на територіях магазинів «Ашан» розгорнули пункти збору «гуманітарної допомоги для Донбасу».

У розслідуванні також йдеться про те, що не лише «Ашан» постачав товари російським військовим на окуповану територію України, а й «Леруа Мерлен» з того ж холдингу. Зокрема на поширеному в грудні відео з Маріуполя можна побачити, як члени «Молодої Гвардії Єдиної Росії» розвантажують однакові палети з фірмовим знаком «Леруа Мерлен».

Також «Ашан» допомагав владі РФ з мобілізацією. Компанія збирала і передавала до військкоматів дані про своїх співробітників і після оголошення «часткової мобілізації» допомагав військкоматам виконувати норму: на робочому місці співробітникам вручали повістки і пропонували звільнитися.

Українська мережа «Ашан» також відреагувала на ситуацію та вимагає пояснень від французького офісу, який наразі спростовує цю інформацію.

«Ми шоковані інформацією, яка була опублікована в журналістському розслідуванні щодо допомоги армії країни-агресорки. Ми терміново звернулись до офісу у Франції. Вони цю інформацію спростовують. Ми очікуємо на офіційну комунікацію», – йдеться у повідомленні.

Наприкінці березня Львівський портал повідомляв, що генеральний директор Auchan Retail International Ів Клод заявив, що «Ашан» продовжить працювати на російському ринку.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ бойкотувати «Ашан» через відмову йти з РФ.

Після 40 днів вторгнення Росії в Україну компанія таки прийняла рішення про ізоляцію свого російського офісу та зупинку інвестицій і постачання в РФ.

2 коментарі

  1. ж ж :

    Треба закривати тих москалів

  2. мр Справедливість :

    не купуйте у них нічого ніколи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *