У Раді незадоволені методами військкоматів і обіцяють обговорити «резонансні випадки»

Наступного тижня має відбутися засідання, де заслухають керівників на рівні ЗСУ, які відповідають за мобілізаційні заходи, щодо резонансних випадків.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухає доповіді відповідальних за мобілізаційні заходи в Україні. Про це член комітету, представник президента у ВР Федір Веніславський повідомив в інтерв‘ю Укрінформу.

Він нагадав, що з першого дня повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого минулого року, в Україні діє правовий режим воєнного стану і триває загальна мобілізація. Веніславський пояснив, що під час загальної мобілізації територіальні центри комплектування і соціальної підтримки військовослужбовців постійно проводять мобілізаційні заходи в межах кількісних і якісних показників, які формує Генеральний штаб з огляду на потреби ЗСУ. Водночас Веніславський наголосив, що для звільнення територій необхідні потужні резерви. За його словами, ці резерви формуються. Наприклад, у Міністерстві внутрішніх справ – за програмою покійного міністра Дениса Монастирського «Гвардія наступу», куди висловили бажання вступити вже десятки тисяч громадян.

«На жаль, є мобілізаційні методи, які нас, членів Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, не задовольняють. Наступного тижня ми ініціювали засідання комітету, де заслухаємо керівників на рівні Збройних Сил України, які відповідають за мобілізаційні заходи, щодо резонансних випадків, коли представники військових комісаріатів вручають повістки буквально на вулиці, іноді завдаючи тілесних ушкоджень громадянам. Це неправильний механізм», – додав парламентарій.

У цьому контексті він розповів, що одному з народних депутатів, члену Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, також вручили повістку просто на площі. «Це свідчить про те, що триває не зовсім кваліфікована процедура», – вважає Веніславський.

Він зауважив, що за результатами засідання комітету нададуть рекомендації Кабінету міністрів для того, аби визначити чіткі межі, у яких представники військових комісаріатів можуть діяти, а в яких – ні.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv в «Темі тижня» запитало юриста Олега Мицика про те, чи законно вручати повістки на вулиці, що варто знати про свої права та обов’язки військовозобов’язаним чоловікам та чому всім тепер важливо впорядкувати свої документи. Детальніше читайте за посиланням.

_________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *