У НАТО відреагували на рішення Росії «призупинити участь» у ядерній угоді

Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав Росію переглянути своє рішення про призупинення своєї участі у договорі зі США про стратегічні наступальні озброєння (СНО). Про це він заявив 21 лютого під час пресконференції у Брюсселі, пише Європейська правда.

«Я шкодую про сьогоднішнє рішення Росії призупинити свою участь у договорі New Start (Договір про стратегічні наступальні озброєння, СНО-3, – ред.)», – сказав Столтенберг.

Він нагадав, що останніми роками Росія порушувала ключові угоди щодо контролю за озброєннями.

«Сьогоднішнім рішенням щодо договору про СНО вся архітектура контролю за озброєннями зруйнована. Я рішуче закликаю Росію переглянути її рішення і поважати існуючі домовленості», – наголосив Столтенберг.

Зазначимо, 21 лютого президент РФ Владімір Путін у посланні Федеральним зборам заявив, що Росія призупиняє участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Він також пригрозив: «Якщо США проведуть випробування (ядерної зброї – ред.), то і ми проведемо».

Договір про стратегічне наступальне озброєння (СНО-3), який у 2021 році продовжили на п’ять років, залишається єдиним чинним між РФ і США договором у сфері контролю озброєнь.

СНО-3 наразі є останнім договором у сфері контролю над озброєннями, який діє між Росією і США. Він обмежує стратегічні носії та ядерні боєголовки РФ і США до 700 і 1550 відповідно. У лютому 2021 року цей договір продовжили на п’ять років, тобто до 2026-го.

Влітку 2022 року президент США Джо Байден заявив про готовність укласти з Росією новий Договір про контроль над ядерною зброєю замість нинішнього про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), дія якого завершується у 2026 році, і залучити до угоди Китай.

Додамо, що загалом було три Договори про стратегічні наступальні озброєння між США і Російською Федерацією:СНО-1 або START-1 від 1991 року (між СРСР та США), СНО-2 або START II від 1992 року (підписана Борисом Єльциним та Джорджем Бушем-старшим) та СНО-3 або New Start від 2010 року (підписана Дмитром Медведєвим та Бараком Обамою).

Адміністрація Дональда Трампа не була налаштована на продовження договору, однак його наступник Джо Байден погодився продовжити дію New Start.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *