Вюрцбург став 19-м містом-побратимом Львова

Німецьке місто Вюрцбург офіційно стало містом-побратимом Львова.

Про це повідомила пресслужба  ЛМР, пише Dailylviv.com.

Сьогодні мер Львова Андрій Садовий та мер Вюрцбурга Крістіан Шухардт у міській Ратуші підписали угоду про співпрацю. Німецьке місто Вюрцбург стало 19 офіційним містом-партнером Львова.

«Для мене велика честь, що разом з нами є наш товариш Крістіан, який не побоявся бути сьогодні у Львові. Наша перемога можлива завдяки співпраці з партнерами. Сьогодні маємо честь укласти партнерство між нашими двома містами. Унікальність цього моменту є в тому, що не маючи жодного партнерства, наші колеги помагали нам достатньо багато. Ми отримали підтримку у розбудові екосистеми НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), і це все базувалося на довірі. Тільки сильні і мужні люди в цей час є тут, з нами, в Україні. 

Дуже приємно, що зараз тут, в цій залі, є наші діти, які вільно спілкуються німецькою і англійською, є депутати міської ради, є ректор Академії мистецтв. Ми багато говорили про мистецтво, ІТ, нові технології і реабілітацію. Сьогодні наша співпраця переходить у новий юридичний аспект, але вона буде такою, якою ви будете наповнювати її своєю участю і роботою», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

«Ми підписуємо цю угоду в ім’я миру. Тому що ми з паном мером, ви і наші мешканці два роки тому навіть не могли уявити, що будемо жити в часи такої страшної війни. Зараз йдеться про те, щоб спільно перемогти у цій війні за допомогою всіх засобів, які для цього є необхідні, і з тією підтримкою, яку можуть надати партнерські європейські країни.

Коли ми з паном Андрієм говорили про те позитивне, що можна винести з цього конфлікту, то це те, що потім можна буде спільно використовувати у післявоєнній Європі. На територіальному рівні, на рівні громад ми є конкретними людьми для того, щоб шукати ту співпрацю в різних галузях – культури, медіа, в економічному розвитку. І ми за останні два дні багато говорили про такі проєкти, і підписуємо цю угоду задля блага людей у Львові і Вюрцбурзі», – зазначив мер Вюрцбурга Крістіан Шухардт.

Також Крістіан Шухардт залишив запис у Книзі почесних гостей міста Львова: «Для нас є сьогодні історичний день, тому що два міста – Львів і Вюрцбург  уклали партнерство в ім’я миру і для людей».

Зазначимо, з початку повномасштабного вторгнення, Вюрцбург долучився до допомоги  Львову, надавши кошти, загальною сумою 210 000 євро. З них близько 50 000 євро було передано Львівській академії мистецтв для ремонту гуртожитків, близько 30 000 євро використано для облаштування прихистку для вимушено переміщених українців. Найбільшу частину коштів використають для підготовки проектно-кошторисної документації та експертизи для створення центру реабілітації НЕЗЛАМНІ на базі поліклініки на вул. Мазепи, 25. Приблизно 10 000 євро передано для Першого ТМО Львова для закупівлі медичного обладнання для реабілітаційного центру.

Львів має 19 міст-партнерів у різних країнах світу.  Це Баня-Лука, Будапешт, Вільнюс, Вінніпег, Вроцлав, Краків, Кутаїсі, Лодзь, Люблін, Перемишль, Пловдив, Рішон Ле-Ціон, Рочдейл, Ряшів, Тбілісі, Фрайбург, Ченду, Канни та Вюрцбург.

Довідка

Вюрцбург – місто на південному заході Німеччини, у федеральній землі Баварія на ріці Майн. Місто має залізничне, річкове та авіасполучення, тут проживає 130 000 осіб.

Вюрцбург є важливим економічним центром Баварії: тут близько 100 000 робочих місць, місто має великий комерційний хаб, індустрія надання послуг є другою за розміром у Баварії. Свої офіси у Вюрцбурзі мають такі компанії: Vogel Media Group, Koenig & Bauer, Brose, BASF Coatings, Noell Crane Systems.

Важливими для міста є поліграфічна промисловість (Koenig & Bauer є найстарішим і другим за величиною виробником друкарських машин у світі), виробництво медичних інструментів, обладнання проти забруднення навколишнього середовища, електроніки, електричних двигунів, вітрильних яхт та моторних човнів, гідравліки, одягу та продуктів харчування. Харчова промисловість включає вирощування винограду і виноробство, вирощування овочів та фруктів, у великих обсягах виробляється цукор (240 000 тон на рік). Найстарішою компанією, яка функціонує у Вюрцбурзі, є Würzburger Hofbräu – пивоварня, яка була заснована в 1643 році.

Вюрцбург має 12 міст-партнерів.

Місто має низку освітніх та наукових установ, серед яких Вюрцбурзький університет, заснований у 1582 році і відомий дослідженнями у медицині, Технічний коледж Вюрцбург-Швайнфурт – третій найбільший технічний коледж Баварії, та Вюрцбурзька музична академія з 200 літньою історією. Також Центр Рудольфа Вірхова (дослідницький центр експериментальної біомедицини Вюрцбурзького університету), Центр інфекційних досліджень (досліджує захворювання, спричинені бактеріальними, вірусними, мікологічними та паразитарними збудниками), Південнонімецький центр пластмас (досліджує та розробляє інноваційні пластикові матеріали), Інститут дослідження силікатів Фраунгофера (розробляє гібридні матеріали, спеціальне скло та кераміку), Баварський центр прикладних енергетичних досліджень (здійснює дослідження в сфері енергозбереження), Центр телематики (розробляє телематичні системи для дистанційної діагностики, обслуговування та експлуатації промислових об’єктів, систем безпеки, дистанційного управління рухом тощо), Дослідницький центр магнітного резонансу Bayern e.V. (досліджує методи томографії та їх застосування в промисловій та біомедичній сферах), Інститут прикладної логістики (консалтинг у галузі логістики для місцевих підприємств).

У місті є 5 лікарень, зокрема Університетська лікарня Вюрцбурга, яка здійснює як лікування, так і біомедичні дослідження. Університетська лікарня Вюрцбурга складається з 19 клінік, 3 автономних поліклінік, а також чотирьох клінічних інститутів. Лікарня опікується 72 000 стаціонарними і 263 000 амбулаторними пацієнтами на рік.

У Вюрцбурзі є низка підприємств, які виробляють устаткування для вироблення енергії з відновлюваних джерел та для енергозбереження і теплоізоляції. Для покращення якості повітря у місті з 2018 року діє «Зелений план міста Вюрцбург» – це план сталої мобільності в місті без викидів газів в атмосферу. Міське комунальне підприємство Würzburger Versorgungs- und Verkehrs-GmbH вже понад тридцять років забезпечує місто енергією, питною водою, громадським транспортом, послугами з утилізації та переробки відходів, обслуговує порт та стоянки.

Вюрцбурзький університет та Львівський Національний університет ім. Івана Франка мають угоду про партнерство та тісно співпрацюють, зокрема через студентські обміни, літні університетські школи, спільні наукові дослідження тощо.

Міський голова Львова запропонував президенту Австрії взяти під патронат фестиваль

Львів отримав другий електрогенератор від польського міста-побратима Жешува

Львів і Намислув обмінюватимуться дитячими колективами

Сонячна енергія для смартфонів: Львів отримав 30 сонячних панелей від Фрайбурга

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *