У Берліні підбитий російський танк встановили перед посольством РФ

З нагоди річниці вторгнення Росії в Україну, що сталося рік тому 24 лютого, перед посольством РФ у Берліні встановили підбитий під Києвом російський танк Т-72.

Про це повідомила DW, пише Dailylviv.com.

Він є нагадуванням про війну в Україні.

За словами одного з ініціаторів акції Віланда Ґібеля (Wieland Giebel), машина була уражена 31 березня 2022 року біля Бучі. Він зауважив, що російська влада та військові “вбили, пограбували, переселили мільйони людей і продовжують це робити щодня”. “Ми хочемо поставити цей мотлох терористам під двері,” – зазначив Ґібель.

Танк стоятиме під посольством до понеділка, 27 лютого.

Організатори музею Berlin Story домагалися дозволу на встановлення підбитої машини під дипустановою з минулого року. У червні влада центрального округу Берліну відмовила у проведенні акції. Вона мотивувала це тим, що в танку “напевно загинули люди”, тому його встановлення – недоречне. Також чиновники посилалися на зовнішньополітичні інтереси Німеччини і небезпеку для дорожнього руху

Однак у жовтні Адміністративний суд Берліна зобов’язав владу міста видати відповідний дозвіл. Він значив, що у випадку цієї акції йдеться про свободу вираження думок, а міркування про зовнішньополітичні інтереси ФРН не належать до “дорожнього права”, спираючись на яке влада округу мала розглядати заявку.

Позиція Німеччини щодо України докорінно змінилась, – Шольц

Німеччина відправляє в Україну 14 танків Leopard2 – уряд

У п’ятницю Польща поставить Україні перші танки Leopard – Bloomberg

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *